İtalya Serie A’da 21.Hafta

İtalya Serie A’nın 21.haftasına bugün oynanacak olan karşılaşmalarla başlıyoruz.  

Bildiğiniz gibi bu lig de şu anda lider durumda olan Napoli 51 puanla zirvede yer alsa da Juventus takımı sadece 1 puanlık geriden takip ediyor. Juventus’u ise 42 puanla geriden takip eden İnter’in 42 puanı bulunuyor. Tabii İnter ilk yarının sonlarına doğru yaşadığı üst üste puan kayıplarıyla geriye düştü ve avantajını kaybetti.

Lazio, Roma ve Sampdroia’nın da puan anlamında birbirlerine yakın olmaları bu takımların oynayacakları karşılaşmaları daha da önemli hale getirecek.

Günün mücadelelerinde;

Atalanta – Napoli

16 maçla en fazla galibiyet alan takımlardan biri olan Napoli’nin 13 golle de ligin en az gol yiyen takımı olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yani Napoli yoluna oldukça kuvvetli bir şekilde devam ediyor.

İki takımın karşılaştıkları son 10 karşılaşmada takımlar 4’er kere kazanmış olsalar da, Napoli’nin kadro ve oyun olarak avantajlı durumda olduğu net bir gerçek. Haftanın gollü karşılaşmalarından biri olacaktır.

Bologna – Benevento

Ev sahibi kendi sahası ve kendi seyircisi önünde ligin son sırasında bulunan rakibi karşısında günü kazanarak noktalayacaktır.

Lazio – Chievo  

Ev sahibi kendi sahasında oynayacağı bu karşılaşmada rakibine karşı hem kadro hem de oyun anlamında üstün durumda. Üstelik zirve mücadelesi veren bir takımın bu karşılaşmada puan kaybetmesi, işleri ilerisi için sıkıntıya sokacaktır. Lazio günün sonunda kaybetmez.

Sampdoria – Fiorentina

Haftanın sonucu merakla beklenen karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede iki takım da sahaya kazanmak için çıkacaktır. Bunun nedeni ise iki takımın da oyun kültürlerinin buna uygun olması. Skor anlamında tatmin edici bir mücadele olmasını bekliyoruz.

Sassoulo – Torino

Ev sahibi son sıralardan kurtulmak istiyor ve bunun için de iç sahada kazanmak zorunda olacaklar. Ayrıca ev sahibinin iç saha grafiği de oldukça iyi. Konuk ekipte de bildiğiniz gibi teknik direktör değişikliği yaşandı ve bunun da takıma ilerleyen süreçlerde olumlu yansıması bekleniyor. İki takımın da hücum hattının iyi olması gol bakımından mücadeleye etki edecektir.

Udinese – Spal

Ligin en genç teknik direktörüne sahip olan ev sahibi, son sıralarda boğuşan rakibi karşısında karşılaşmaya avantajlı olarak çıkacak. Konuk ekip ayrıca ligin en sıkıntılı savunma hattına sahip ve bu nedenle de bu deplasmanda direnmeleri pek mümkün görünmüyor.

Verona – Crotone

Son sırada yer alan iki takımın karşı karşıya geleceği mücadele iki tarafa da gidebilecek düzeyde bir maç olur. Yani aslında haftanın riskli karşılaşmalarından biri olarak görebileceğimiz bir karşılaşma olacak. Gole odaklanmak yine doğru olacaktır. 

Cagliari – Milan

Milan takımın başına Gattuso’yu getirmiş olsa da yine de toparlanamadı ve sıkıntılı günlerine devam ediyor. Kadro olarak rakibine göre çok daha iyi durumda olsalar da onlar için kolay bir karşılaşma olmayacaktır. Iki tarafında skor üreteceği bir mücadele olmasını bekliyoruz. 

İnter – Roma

Haftanın en önemli karşılaşması olan bu derbide iki takımında tek amcı bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak olacaktır. Tabii iki tarafında son zamanlarda aynı olumsuz sürecin içine girmeleri de takımları bu mücadelede etkileyecektir. 

Lige iyi başlamış olsa da uzun süredir hücum anlamında sıkıntı yaşayan İnteri skor üretme anlamında ciddi olarak sıkıntı yaşıyor ve takım bunun üstesinden şimdilik gelemedi ancak bu karşılaşma onlar açısından önemli bir işaret olacaktır. 

Roma da benzer bir durum var ve takımın son zamanlardaki performansı ciddi anlamda sıkıntılı. Tüm bunları değerlendirdiğimiz de iki takımın da skora katkı yapacağı bir maç olacağı sonucuna rahatlıkla çıkabiliriz.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna