İsviçre Kampından Notlar

İsviçre’de çalışmalarını devam eden Fenerbahçe dün Sporting Lizbon ile hazırlık karşılaşmasında karşı karşıya geldi. 2.hazırlık maçından da mağlubiyetle ayrılan Fenerbahçe de geçen seneye göre gözle görülür şekilde değişiklikler olsa da takımın istenilen seviyeye gelmesi için biraz daha zamana ihtiyacı olduğu görüldü.

Yeni transferlerden Valbuena, Dirar’ın ilk 11’de başladığı karşılaşmada Monaco’dan transfer edilen oyuncu ilk golünü de atmış oldu. Karşılaşma boyunca önde oynayan Valbuena ve Dirar’ın etkili oyuncular olduğunu ve özellikle iç sahada oynanan maçlarda takımın işini özellikle skor anlamında oldukça kolaylaştıracaklardır.

Karşılaşmaya Volkan, Şener, Hasan, Neustader, Skrtel, Topal, Josef, Valbuena, Dirar, Alper ve Van Persie illk 11’yle başlayan Fenerbahçe’de Alper ve Van Persie’nin de yine beklenen etkiyi gösteremediği söyleyebiliriz.

Zaten Fenerbahçe için özellikle bu forvet konusu artık can sıkıcı haline gelmeye başladı. Bugün ortaya atılan bir iddiaya göre Fenerbahçe Milan’ın gözden çıkardığı Niang için görüşmelere başlamış. Sol kanatta da görev yapabilen oyuncu aynı zamanda da forvet pozisyonunda da oynayabiliyor. Milan da oynadığı dönemde bekleneni veremeyince Monpellier, Genoa ve Watford’a kiralık olarak giden oyuncu, bu kulüplerde de pek fazla iş yapamamıştı. Sadece Watford’ta ligin sonuna doğru kıpırdanan Fransız, takımı adına skor üretmeye başlamıştı.

Bu oyuncunun yanı sıra forvet için Chelsea’den Michy Batshuayi’ni de listesine alan Sarı Lacivertli takım, şu anda Chelsea’yle beraber hazırlık kampında olan oyuncuyla ilgili Conte’nin kararını bekleyecek. Bu da muhtemelen bu ayın sonunu bulabilir. Geçen sezon zaman zaman forma şansı bulsa da oyuna sonradan girerek katkı sağlamaya çalışan Batshuayi’yi eğer Conte gelecek sezon düşünmezse bu transfer gerçekleşebilir ancak Conte’nin oyuna sonradan girip, oyuna bu kadar etki eden bir oyuncuyu göndermesi pek mümkün görünmüyor.

Tabii forvet konusundan tekrar dün oynanan maça döndüğümüzde, karşılaşmanın ardından açıklama yapan Aykut Kocaman’ın da oynanan oyundan ilk maça göre daha memnun olduğu ve oyun olarak da bir gelişim gösterdikleri için iyi hissetmesini söylemesi, en azından şimdilik oldukça olumlu bir durum.

Fenerbahçe’nin forvet konusunu çözerek çok daha doğru bir yola gireceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Dün gelişen Emre Mor gelişmesinin ardından da oyuncunun menajeri basına yaptığı röportajda ayın sonunda Botz’un vereceği kararın ardından Türkiye’ye gelirse geleceği takım bellidir şeklinde bir açıklama yapmıştı. Burada işaret ettiği takım ise kesinlikle Fenerbahçe olacak.

BONUS: 350TL
Oyna