İspanya Ligi’nde Pazar Menüsü

La Liga’da dün oynanan karşılaşmalarda, A.Madrid, deplasmanda konuk olduğu Leganes karşısında bizi yanıltması ve mücadeleyi 0-0’lık sonuçla tamamladı. Oynanan diğer karşılaşmalarda da Alaves, deplasmanda kazanmayı başarırken, Sevilla da tahmin ettiğimi gibi iç sahada gülmeyi başaran takım oldu.

İç sahanın bir başak kazanını Depertivo olurken, bu mücadele için de ev sahibi ekibe zor durumda da olsa güvendiğimizi dile getirmiştik. Haftanın açılış mücadelesi ise gol anlamında tatmin edici bir durumdaydı ve Celta ve Girona sahadan 3-3’lük beraberlikle ayrıldılar.

Günün karşılaşmalarında;

Barcelona – Las Palmas

Ev sahibi kendi sahasında ve kendi seyircisi önünde kazanacaktır. Bu karşılaşmada konu ekibin sürpriz bir puanla buradan ayrılması oldukça düşük bir ihtimal.

Valencia – A.Bilbao

İki takımında sahadan 3 puanla ayrılma ihtimalleri oldukça kuvvetli. Bu nedenle haftanın riskli mücadelelerinden birisi olmaya aday bir karşılaşma bizleri bekliyor. Riskten kurtulmak içinse karşılıklı gol tercihi oldukça uygun olacaktır.

Villarreal – Eibar

Ev sahibi takım Villarreal hem kadro anlamında hem de oyun anlamında rakibine oranla çok daha iyi durumda ve iç sahada da oynayacağı için bu karşılaşmada avantajlı olan tarafta yer alıyorlar. Ev sahibi istediği 3 puanı alacaktır.

Real Madrid – Espanyol

Lig de beklemediği puan kayıpları yaşamış olsa da, Real Madrid, her yerde her zaman favoridir. Bunun başak bir seçeneği de yoktur. Ayrıca puan kaybettiği mücadelelerde de oyun olarak maçın hakimiydi. Sadece gol noktalarında da takımın sıkıntı yaşaması ve şanssız olması, beklenmeyen puan kayıplarının önemli bir nedeniydi. Real bugün kazanacaktır.

 

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna