İspanya La Liga’da 28.Hafta

La Liga’nın yeni haftasına başlamadan önce, Barcelona’nın lider olduğunu belirtmemiz gerekiyor. 69 puanla lider olan Katalanlar, en yakın rakibine 8 puanlık fark atmış durumda.  

61 puana sahip olan A.Madrid muhakkak Barcelona’yı takibine devam edecektir ancak yakalaması pek mümkün gözükmüyor. Real Madrid’in puan anlamında geride olması A.Madrid’i tabii ki rahatlatıyordur ama, burada dengede her an yıkılabilir.

Haftanın maçlarında;

Girona – Deportivo

Ev sahibi iç sahada rakibi karşısında 3 puana ulaşacaktır. Konuk ekip puan alıp alt sıralardan kurtulmak istese de bunu gerçekleştirmesi kolay olmayacaktır.

Eibar – Real Madrid  

Hafta arası deplasmanda PSG’yi yenip bir üst tura çıkmayı başaran Real Madrid, mental durumu sebebiyle bu deplasmanda da puan çıkarmayı başaracaktır.

Sevilla – Valencia

İki takımında kazanmak için sahaya çıkacağı karşılaşmada skor ön planda olacaktır. Hem Valencia’nın hem de Sevilla’nın ön alanda etkili oyuncularının da olduğunu düşünecek olursak, bu karşılaşmada da tabelanın hareketli olacağı sonucuna varabiliriz.

Getafe – Levante

Ev sahibi iç sahada oynamasının verdiği avantajla bu maça çıkacak. Konuk ekip de ligde biraz sıkıntılı durumda olacağı için, bu deplasmanda oyununu sıkı tutmaya çalışacaktır. Bu da maçın dinamiklerini etkiler. Skor anlamında pek sesli bir mücadele olmayacaktır.

Malaga – Barcelona

Konul ekip ligin en zayıf takımlarından biri olan Malaga karşısında bu haftayı rahat tamamlayacaktır. 90 dakika sonunda kazanam taraf Barcelona olur.

Mobil Bahis Siteleri