İspanya La Liga’da 21.Hafta

Geride bıraktığımız 20 hafta sonunda İspanya’da Barcelona topladığı 54 puanla liderliğini sürdürüyor. En yakın rakibi olan A.Madrid’e attığı 11 puanlık farkta Barcelona’yı oynayacağı diğer karşılaşmalarda daha da rahat ettirecektir.

Zirveyi yakından takip eden diğer takımlardan Real Madrid’in bu sezon pek de parlak bir dönem geçirmemesi doğal olarak Barcelona’nın işine yarıyor. Diğer takımların sezon sonuna kadar takımı takip etmesi bir hayli zor olacaktır. Bu nedenle eğer Real galibiyet serisi yakalayamazsa, 5 hafta sonra Barcelona lig yarışını büyük ölçüde bitirecek gibi duruyor.

Haftanın mücadelelerinde;

A.Bilbao – Eibar

Ev sahibi bu sezon kendi sahasında oynadığı karşılaşmalarda da beklediğimiz sonuçları alamadı. Bu nedenle de puan sıralamasında oldukça aşağıda duruyor ancak bu karşılaşmada A.Bilbao kazanmayı başaracaktır.

Deportivo – Levante

Son sıralardan kurtulma mücadelesi veren iki takımın mücadelesi haftanın önemli karşılaşmalarından biri olacak ve ev sahibi eğer puan kaybedecek olursa bundan sonraki süreçte işi çok daha zor olacağı için, ne yapıp edip bu karşılaşmadan puan almak zorunda olan taraf Deportivo olacak. Bu dinamiği düşündüğümüzde iç sahada kazanan taraf Deportivo olur.

Valencia – Real Madrid 

Lig de dananın kuyruğunun kopacağı mücadelede, konuk ekip Real Madrid kaybederse işler çığırından iyice çıkacak. Ev sahibi kaybederse takım adına bir değişiklik olmaz ama bu kez Real Madrid şaha kalkabilir.

Bunun yanı sıra Real Madrid’in son zamanlardaki oyun grafiğine baktığımızda, kolay bir maç olduğunu söylemek çok zor. İki takımında hücumda skor bulacak yeteneklere sahip oyuncuları olduğu için gole odaklanmak çok daha doğru olacaktır. 2,5 gol barajının rahatlıkla geçileceği bir karşılaşma olacaktır.

Malaga – Girona

Son sırada yer alan Malaga kendi sahasında oynasa bile işi bu saatten sonra çok zor olur. Takımın neredeyse atacağı tek gol bile sürpriz haline gelmiş durumda. Bu nedenle deplasmanda da olsa Girona takımı kaybetmeyecektir.

Villarreal – Real Sociedad

Puan dinamikleri düşünüldüğünde ev sahibi takımın kazanmaktan başka çaresi olmadığı bir yere geldiğini görüyoruz. Bir şekilde yukarıda kalmanın yollarını arayan takım, kendi sahasında oynayacağı bu karşılaşmada da kaybetmek istemez ama haftanın zor karşılaşmalarından biri olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. İki takımında skora katkı yapmasını beklediğimiz mücadelelerden biri olacaktır.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna