İngiltere Premier Lig’de 34.Hafta

İngiltere Premier Lig’de şu anda mental anlamda en fazla sıkıntıyı kim yaşıyor desek heralde herkes aynı cevabı verecektir. Cevap Man City.  

Geçen hafta kendi sahasında ağırladığı Manu’yu yense şampiyonluğunu ilan edecek olan takım, kaybedince şampiyonluk durumunu da ertelemiş oldu. Bir de Man City’nin şampiyonlar ligine çeyrek finalde veda etmesi ise ayrı bir durum. Takım belki de planlamadığı yerden soru çıkınca beklediği şeyi gerçekleştiremedi. Lig de takım şampiyon olacaktır ama bu böyle geçen bir sezonun ardından ne kadar tatmin edici olur bilinmez.  

Haftanın maçlarında;

Southampton – Chelsea

Her ne kadar kümede kalma yarışı verse de bu karşılaşmada Chelsea karşısında ev sahibinin işi zor olur. Konuk ekip belki şampiyonlar ligine veda etti ama bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak isteyeceklerdir. Chelsea kaybetmez ama skor yönünden tatmin edici bir mücadele olur.

Burnley – Leicester

Burnley bir orta sıra takımı olmasına rağmen bu sene oynadığı oyunla gerçekten başarılı bir sezon geçirmeye devam ediyor ve bunun devamı da gelecektir.

Konuk ekip içinde aynı şeyleri rahatlıkla söyleyebiliriz. Haftanın zor maçlarından biri olur ancak özellikle Leicester’in elinde skor üretme anlamında iyi oyuncuların olması, maçın dinamiklerine etki eder ve bu hafta tabelanın hareketli olduğu bir karşılaşma izleriz.

C.Palace – Brigton

Haftanın zor maçlarından biri olacak. C.Palace’in ne yapıp edip kazanması gereken bir karşılaşmaya çıkacağını net bir şekilde belirtmemiz gerekiyor. Takım bu maçı kaybederse ciddi bir şekilde yara alır ve sonrasını toparlayamaz. Konuk ekibin bir iddiası olmasa da kuvvetli bir takım olduğunu biliyoruz.

Ev sahibi bu zor maçı kazanır.

Huddersfield – Watford

Ev sahibi açısından yine önemli olan bu karşılaşmada, kümede kalma mücadelesi veren bir takımın son çırpınışlarını izleyeceğiz. Watford açısıdan ise herhangi bir sıkıntı yok. İki takımda skor bulacaktır.

Swansea – Everton

Haftanın yine skor anlamında tatmin edici karşılaşmalarından biri olacaktır. 

Liverpool – Bournemouth

Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale yükselen Liverpool’da moraller oldukça yerinde ve Klopp hafta arası oynanan karşılaşmadan dolayı bu mücadelede, rotasyon yapacaktır. Genelde zorlu maçlar sonrası takımlar sıkıntı yaşarlar ama Liverpool’da böyle bir sıkıntı olmayacaktır. İki takımda skor üretir.

Tottenham – Man City

Konuk ekibin morali çok bozuk ve takım son haftalarda oynadığı tüm önemli maçları kaybetti. Bu hafta da her ne kadar galip gelmek isteseler de işleri zor olur. Ev sahibi 90 dakika sonunda kaybetmez.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna