İngiltere Lig Kupası’nda Günün Maçları

İngiltere fikstür yoğun bir şekilde devam ediyor. Hafta arasının ardından hafta sonu maçları ve bunun ardından da hafta bugün oynanacak olan karşılaşmalarla, takımlar oldukça yorgun çıkacakları bir fikstüre girdiler.

Bugün İngiltere Lig kupasında 4 takım sahaya çıkacak ve tek maç üzerinden oynanacak olan karşılaşmalarda tur atlamak isteyecekler ancak şunu belirtmekte fayda var; bu maçlarda sürprizler olma ihtimali de oldukça yüksek.

Arsenal – West Ham

Yeni teknik direktörü Moyes ile ciddi bir toparlanma sürecine giren konuk ekip West Ham, 3 maçtır kaybetmiyor ve bu maçlar da kolay maçlar değildi. Takım hem savunma anlamında hem de ön alanda iyi işler yapma anlamında oldukça efektif bir görüntü çiziyor.

Ev sahibi ise kazansa da parçalı bulutlu bir şekilde yoluna devam ediyor. Tabii bir yandan da hafta sonunda Liverpool ile önemli bir karşılaşmaya çıkacaklar. Hem bunun için hem de oyuncuların bu yoğun fikstürden etkilenmemeleri için özellikle ev sahibi cephesinde ciddi bir rotasyon durumu olacaktır. Bunun yanı sıra Arsenal’in iç sahada oynamasından dolayı da ciddi bir avantajı olacak. İki takımında skora katkı yapacakları bir karşılaşma olacaktır.

Leicester – Man City

Konuk ekip şu anda Avrupa’nın en iyi futbol oynayan takımlarının başında geliyor. Takımın kadro yapısındaki derinlik bu yoğun fikstürde bile makine gibi işliyor. Bunu son oynanan Tottenham maçında da gördük. Eksiklere rağmen oyunu kazanmayı bildiler ve rakiplerine tam 4 gol atılar.

Bu karşılaşmada da ciddi bir rotasyon yapacağını düşündüğümüz konuk ekip yine elindeki kaliteli oyuncularla skor üretecektir. Ev sahibi ise her ne kadar elinde kaliteli bir kadro olsa da zaman zaman değişik performanslar sergileyebiliyor. İç sahada seyirci desteğini de arkasına alacak olan takım, elinden geleni yapmaya çalışacaktır. Bir sürpriz çıkar mı, çıkabilir ama bu zor bir ihtimal. Yine iki takımında skor yönünden izleyenleri tatmin edeceği bir mücadele olacaktır.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna