İki Şampiyonluk Adayında Son Durum

İsviçre kampının noktalamak üzere olan Sarı Kırmızılı takım oldukça verimli bir kamp dönemini geride bıraktı. Yaptığı hazırlık karşılaşmalarında da ortaya fene görüntüler koymayan Cim Bom’da tek sıkıntı savunma ve orta saha gibi görünüyor. 

Stoper hattını Ahmet Çalık, Serdar ve Maicon üzerinden kuran Terim’in, bu oyuncularla işinin çok zor olacağı net bir şekilde ortada. Alternatifsiz bir savunma hattıyla 3 kulvarda yarışılacak bir sezona girilmesi, Galatasaray’ı ciddi anlamda sıkıntıya sokacaktır.

Tabii Terim bu bölge için ısrarla Denayer’i kadroda görmek istiyor ama Man City’nin artık oyuncuyu kiralık olarak göndermek istememesi işleri sıkıntıya sokuyor. Sezonda 3 kulvar için bu bölgeye belki de birinin mutlaka iyi olması koşuluyla 2 oyuncu şart gibi duruyor.

Orta sahada da Donk ve Fernando ikilisinin her ne kadar fizik kondisyon bakımından yukarıda olması Terim’i memnun ediyor olsa da, bu bölge içinde alternative durumu mutlaka gerekiyor. Şu anda Stoke City’nin oyuncusu olan Ndiaye’yi buraya monte ederek, mevcut durumu güçlendirmek isteyen yönetim eğer bu işi bitirecek olursa olumlu bir işe imza atacak olacak ancak Ndiaye’nin mali kısmını nasıl halledecekler, orası ciddi anlamda soru işareti. Belki Avrupa basınınında ortaya atılan bir iddiaya göre Juventus’un Porto’dan, Galatasaray’ın eski oyuncusu Alex Telles’i alma gibi bir durumu oluşabilir ve eğer bu transfer gerçekleşecek olursa da Galatasaray kasasına yüzde 10’luk bir pay girecek. Bu da bir ihtimal bazı durumları kolaylaştırabilir.

Talisca’nın ayrılığının ardından takıma henüz bir 10 numara bulamayan ve bunun sıkıntısını çeken Beşiktaş, rotayı Bundesliga temsilcisi B.Dortmund’a çevirdi. Japon oyuncu Kagawa için nabız yoklayan takım, kiralama artı satın opsiyonuyla Dortmund’un kapısını çalmış olsa da, Alman temsilcisinin Beşiktaş’ın düşündüğü rakamın biraz daha üstüne çıkması, yönetimin işini biraz zorlayacak gibi görünüyor ancak gelen haberlere göre görüşmeler devam ediyormuş.

Ne yapıp edip yaratıcı bir orta sahayı takıma katmak zorunda olan Beşiktaş yönetiminin bu işi mutlaka halletmek zorunda olduğu net bir gerçek. Bir yandan da 10 numara pozisyonu için Kagawa gibi yaşı olan bir oyuncuya yönelmesi ise pek mantıklı gelmiyor. Bu seneyi kurtarmaktan başka bir şey olamaz gibi görünüyor.

Bir de şu anda alternatifsiz olan sağ bek bölgesi çalışmalarına devam eden Beşiktaş, Uruguay Milli Takımının sağ beki Varela için düğmeye basmış. Dünya Kupası’nda grup maçlarının ilk ikisinde oynayan ve sonrasında formasını kaptıran oyuncu, hem hızlı hem de ön libero pozisyonunda da görev yapabiliyor.

Bunun yanı sıra da Şenol Güneş’in disiplinli ve çalışkan oyuncuları ne kadar sevdiğini biliyoruz. Muhtemelen Şenol Hoca’da Varela için olumlu bir yanıt vermiştir, ki oyuncuyla ilgilenilmeye başlanmıştır. Şu anda Avrupa’da oynamadığı için bonservis olarak da çok fazla can yakacağını düşünmediğimiz Varela Beşiktaş’a daha fazla yakışacaktır.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna