Hollanda Eredivise ve Belçika Lig 1 A’ya Bakış

Hollanda Eredivise de lider PSV Eindhoven 49 puanla liderliğini devam ettiriyor olsa da,  44 puanla Ajax’ın takımın hemen dibinde olması yukarıyı tehdit eden bir unsur olarak algılanabilir.

İki takımda muhtemelen ligin son anına kadar şampiyonluk ipini göğüslemek için çalışmarına devam edeceklerdir.  Alkmaar ve Zwolle’nin yukarıyı yakalaması pek kolay olacakmış gibi görünmüyor.

Haftanın mücadelelerinde;

Heerenveen – Rotterdam

Ev sahibi ligin son sırasında yer alan rakibi karşısında oynayacağı karşılaşmada galip gelen taraf olur ve bu haftayı da zorlanmadan geçer.

Groningen – Heracles

Puan tablosunda alt alta sıralanan iki takımın mücadelesinde, taraf seçmek zor olacağı için gole odaklanmak doğru olur. Ayrıca ev sahibi takımın skor üretme yönünde daha avantajlı bir durumunun da olacağını belirtelim.

Zwolle – Vitesse 

Ev sahibi zirve yarışının tam da içinde olduğu için bu karşılaşmada eğer sahadan mağlubiyetle ayrılırsa, sonrası için sıkıntılı olacağını biliyor. Bu nedenle iç sahada avantajlı olan taraf Zwolle olacaktır.

Twente – PSV Eindhoven

Haftanın önemli olan mücadelelerinden biri olacak bu karşılaşmada, zirveyi takip edenlerin gözü kulağı bu mücadelede olacaktır. Konuk ekip kaybederse, Ajax’ın işi daha da kolay olabilir ancak bunun farkında olan Eindhoven böyle bir durumun olmasına izin vermeyecektir.

Breda – Venlo 

Ev sahibi son sıralardan kurtulmak için bu karşılaşmadan mutlaka 3 puan çıkarmak zorunda olacak. Aksi bir durumda da işler arap saçına dönebilir ancak rakip takımın kolay bir lokma olmayacağını da belirtmemiz gerekiyor. Ev sahibi kaybetmemeyi deneyecektir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Belçika Lig 1 A’da yeni hafta programında;

Charleroi – Antwerp

Zirve mücadelesini yakından ilgilendirecek olan mücadelede ev sahibi yukarıyı takip etmek istiyorsa kaybetmemesi gerekiyor. Bu nedenle 90 dakika sonunda kaybetmezler ancak 3 puan için daha da fazlasını vermeleri gerekecek.

Mechelen – Mouscron

Ev sahibi ligin en dibinde yer alıyor. Bu karşılaşmada en fazla gole katkı yapacaktır. Konuk ekip kaybetmez.

Clup Brugge – Oostende  

Ev sahibi iç sahada kendi taraftarı önünde avantajlı olan takım olacaktır. Kazanan Clup Brugge olur.

Kortrijk – Eupen

Kendi sahaısında ligin son sıralarından kurtulmak isteyen rakibini ağırlayacak olan Kortrijk fikstür avantajı eline geçmişken bunu doğru değerlendirmek isteyecektir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna