Hollanda Eredivise de Yeni Gün

Hollanda Eredivise’nin yeni haftasının açılış karşılaşmalarında, Alkmaar, Eindhoven, Breda ve Deen Haag iç sahada kazanan takımlar olurken, 1 puanı paylaşan iki takım da Exelcior ve Heerenveen oldu.

Bugün oynanacak olan karşılaşmaların ardından da Hollanda Eredivise de araya girecek ve 2.yarı için takımlar hazırlıklarını tamamlayacaklar.  

Bugün oynanacak olan karşılaşmalara bakarsak;

 Groningen – Rotterdam

Konuk ekip Rotterdam da ciddi şekilde bir gol atma problem var ve takım muhtemelen 2.yarıda da bunun üzerinden gelme konusunda sıkıntı yaşacaktır. Konuk ekipte gol yiyor ama atma konusunda rakibine oranla çok daha iyi durumda. Skor anlamında tatmin edici bir karşılaşma olmasını bekliyoruz.

 Ajax – Willem

38 puanda bulunan Ajax, ligin alt sıralarında debelenen rakibi karşısında maçı koparacaktır. Devre arası öncesi, Ajax sürpriz yaşamadan bu mücadeleyi kazanarak yoluna devam eder. Liderin de kazandığı bir hafta, kaybetmek Ajax’ın tüm dengesini bozar.

Venlo – Heracles

2,5 gol üzerine rahatça çıkılmasını beklediğimiz bir mücadele olur. İki takımında puan anlamında birbirlerine yakın olmaları ve oynanan oyunun durumuna doğrudan etki eder ve iki takımda kazanmak ister. Skor anlamında tatmin edici bir karşılaşma olur.

Feyenord – Roda

Ev sahibi ligin son sırasına demir atan rakibi karşısında, mücadeleyi rahatça kazanır. Yine skor anlamında da 2,5 gol barajının rahatlıkla aşılacağı karşılaşmalardan biri olacaktır.

BONUS: 350TL
Oyna