Hollanda Eredivese ve Belçika Lig 1’da Pazar Raporu

Hollanda Eredivise de 15.hafta karşılaşmalarında Twente kendi sahasında Den Haag’a 3-2 mağlup oldu ve tahmin ettiğimiz üzere, iki tarafında karşılıklı olarak skora katkı yaptıkları bir karşılaşma izledik.

Oynanan diğer karşılaşmalarda, Alkmaar, Herales’i tam 5 golle geçerek hem temiz bir galibiyet aldı ve zirve mücadelesini devam ettireceğinin sinyallerini de vermiş oldu.

Günün karşılaşmalarında;

Roda – Groningen

Ev sahibi 3.bölgede ciddi sıkıntılar yaşıyor ve bu da takımın skor üretmesine engel oluyor. Konuk ekip ise golcü bir takım ve bu geleneği de sürdüreceklerdir.

Rotterdam – Vitesse

Konuk ekip her ne kadar rakibine göre puan sıralamasında üst sıralarda olsa da, deplasmanda işi pek de kolay olmayacak. İki takımında skora katkı yapacağı bir karşılaşma izleriz.

Ultrecht – Feyenord

Zirve mücadelesini yakından ilgilendirecek olan karşılaşmada, konuk Feyenord rakibinin 1 puan üstünde bulunuyor. Bu tabii bir avantaj yaratacak ancak ev sahibi kendi sahasında, konuk ekibin rahat bir oyun oynamasına izin vermeyecektir. 2,5 gol barajının aşılacağı bir karşılaşma olur.

Ajax – PSV Eindhoven

Haftanın derbisi ve sonucu en çok merak edilecek olan karşılaşmasında, Ajax kendi sahasında, Eindhoven’a çelme takmak zorunda, aksi halde konuk ekip alıp başını gidecek. Bu denklemler düşünüldüğünde ev sahibi kendi sahası ve kendi seyircisi önünde oyunun hakimi olacaktır. Kazanmak için bir adım önde olan Ajax, rakibiyle beraber gol ortalamasını yükseltir.

Belçika Lig 1 A’da 18.haftanın devam karşılaşmalarında;

Club Brugge – Lokeren

Ev sahibi 41 puanda ve ligi zirvede götürüyor. Bu hafta da iç sahada zayıf rakibi karşısında kazanmayı bileceklerdir.

Anderlecht – Charleroi

Zirveyi yakından ilgilendiren mücadelede, çıkan sonuç iki takımdan birini aşağıya çekecek. Son haftalarda durumunu biraz daha iyileştiren ev sahibi kazanmak için avantajlı olsa da sıkı bir karşılaşma bizleri bekliyor.

Truiden – Z.Waregem

Konuk ekip savunmasında çok ciddi sıkıntılara yaşayan bir takım. Bu karşılaşmada bunun önüne geçmeleri zor olacaktır. Ev sahibi kazanır.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna