Hollanda Eredivese ve Belçika Lig 1 A’da Hafta Sonu

Hollanda Eredivise de geride bırakmış olduğumuz 13 hafta sonunda lider olan PSV Eindhoven, topladığı 36 puanla ligin zirvesinde yer alıyor. Takımı en yakından takip eden Ajax ve Alkmaar’a da 8 puanlık fark atmayı başaran takım, yoluna pozitif bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Lig tablosunda geriye kalan 5 takımın da yukarıya tırmanmak için mücadele ettiğini düşünecek olursak, puan farklarının birbirlerine yakın olmaları buradaki dengelerin değişimine sebep olacaktır.

Haftanın mücadelelerine baktığmızda;

Zwolle – Ultrecht

Zirve dengelerinin değişimi için oldukça uygun olan bu karşılaşma iki takım içinde oldukça önemli olacaktır. Ev sahibi rakibinden 2 puan geride olduğu için, iç sahada oynayacağı karşılaşmadan olumlu bir sonuçla ayrılmak istese de konuk ekip deplasmanda da olsa buna bir şekilde reaksiyon gösterecektir.

Den Haag – Groningen

İki takımında skor yönünden katkıda bulunacağı bir müsabaka olacaktır.

Twente – Ajax

Konuk ekip ciddi şekilde zirve mücadelesi veriyor ve son sıralarda debelenen rakibi karşısında maçın favorisi olacaklardır.

Feyenord – Vitesse

Ligin aynı puana sahip iki takımın arasında geçecek olan karşılaşmada, ev sahibi kendi sahasında oynayacak olmasından dolayı maçın mutlak favorisi olacaktır. Kadro anlamında da rakibine oranla daha iyi olan takım, bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı başaracaktır.

Williem – Heracles

Ev sahibinin puana ihtiyacı var ve eğer bu karşılaşmadan puanla ayrılacak olurlarsa, yukarıya tırmanma gibi bir durumları olacak. Bu neden ötürü de karşılaşmaya asılacaklardır ancak konuk ekibinde boş duracağını düşünmüyoruz.

Belçika Lig 1 A’da hafta sonu programına baktığımızda;

Charleroi – Oostende

Ev sahibinin kendi sahasında puan kaybetmemesi gerekiyor. Tabii konuk ekibinde oyun anlamında tecrübesi çok fazla ve bu tip zorlu maçlarda reaksiyon gösterebiliyorlar. Ev sahibi favori olacaktır ancak gol durumunu da düşünmek gerekiyor.

Lokeren – Anderlecht

Konuk ekip ligin son sıralarından kurtulmaya çalışan takımı karşısında oyun olarak üstün olacaktır ancak ev sahibinin de kendi sahasında avantajlı durumda olması, maçı yine karşılıklı gole götürecektir.

Kortrijik – Waasland

Konuk Waasland, hücum anlamında üretken bir takım. 2,5 barajının rahatlıkla aşılacağı bir karşılaşma olmasını bekliyoruz.

Mouscron – Truiden

Truiden rakibine oranla üst sıralarda yer alıyor olsa da, ev sahibi puan alırsa konumlanmasını daha da olumlu bir hale getirecektir. Bu nedenle sürprize açık bir karşılaşma olacaktır.

Mechelen – Genk

Ligin son sıralarından çıkış arayan takım için bu rakip doğru bir rakip olmayacaktır. Genk kazanır. Alternatif bir durum için de gole odaklı bir senaryo yazılabilir.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna