Hangi Takım Küme Düşecek?

Spor Toto Süper Lig’de son haftanın beklenen mücadelelerinde Rizespor kendi sahasında Alanyaspor’u konuk ederken, Bursaspor’da Trabzonspor deplasmanına konuk olacak.

Ligde son 2 aydır neredeyse puan alamayan Bursaspor, geçtiğimiz hafta oynadığı Gençlerbirliği mücadelesinden de 1 puan bile alamayınca, küme üşme tehlikesi ile karşı karşıya geldi. Rizespor ise son haftalarda kazanarak, Bursaspor’la olan puan farkını 2’ye indirdi ve bu hafta kazanır ve Bursaspor’da kaybederse, Rize ligde kalacak ve Bursaspor seneye bir alt ligde mücadele edecek.

Tüm bu dinamikler nedeni ile herkesin gözü bu karşılaşmalarda olacak. Şimdi Bursaspor’un son haftalarda ortaya koyduğu futbola baktığımızda, Trabzonspor deplasmanından puanla dönmesinin oldukça zor olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Bordo Mavili takımın her ne kadar ligde bir iddiası kalmasa da kendi evinde oynayacağı son karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak isteyecektir.

Bursaspor’un ise son şansının olması, bu karşılaşmada dinamikleri tamamen karıştırıyor. Bununla beraber ligde Karadeniz bölgesinin bir diğer takımı olan Rizespor’un düşmesini istemeyecek olan Trabzonspor, elinden gelenin en iyisini yapmak için sahaya çıkacaktır. Taraf bahsi yapmanın oldukça sıkıntılı olabileceği karşılaşmada, karşılıklı gol ve üst seçeneği olası bir senaryo için oldukça uygun olur ancak Bursaspor’a son hafta güvenenler ilk yarı alt ve 0 tercihini de kuponlarına ekleyebilirler.

Bunun nedeni ise Bursaspor’a beraberliğinde yetiyor olması. Rizespor ve Bursaspor arasında oynanan maçlarda, ikili averajda Timsahların rakibine üstünlük sağlaması da Bursaspor’u küme düşmekten kurtaracağı için, konuk ekip oyunu tutmak için de elinden geleni yapacaktır ancak Trabzonspor deplasmanı oyun tutmanın olumlu olduğu bir müsabaka olmaz. Böyle bir oyun anlayışında Trabzonspor’un işi çok daha kolay hale gelir. Yani neresinden bakarsanız bakın Bursaspor’un işi çok ciddi bir şansa kaldı. Bursaspor’u ancak erkenden bulacağı 1 veya 2 gol ayakta tutabilir. Bunun dışında Yeşil Beyazlı takım için pozitif konuşmak oldukça zor.

Rizespor ise kendi evinde sezonun en önemli maçına çıkıyor ve işin aslına bakıldığında Bursaspor’a oranla ligde kalması çok daha gerçekçi bir durumda. Kendi evinde ligde herhangi bir iddiası kalmayan Alanyaspor’u konuk edecek olan takım, bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılacaktır. Bu fırsat eline geçmişken kendi elleriyle küme düşmek istemeyecek olan Rizespor, Alanyaspor karşısında favori olan takım. Bu tip maçlarda evinde istediği skorları zor da olsa alan ev sahibi, taraftarının da desteğiyle buradan 3 puanla ayrılmayı bilecektir.

Bu karşılaşmalarda eğer çok ciddi bir sürpriz yaşanmazsa, Bursaspor kümeye düşerken Rizespor’da bir sonraki sezon ligde kalan taraf olacaklardır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna