Haftayı Açıyoruz

Cuma Günü oynanacak olan Başakşehir – Bursaspor karşılaşması ile Süper Lig’e merhaba diyeceğiz. Transferler, hazırlık karşılaşmaları derken sona kadar geldik.

Takımlar geçen sezonun üstüne koymak için yapılan takviyelerle hemen hemen oyunlarının felsefelerini bile değiştirdiler; çünkü amaç ligde ilk 5’e oynayabilmek.

Galatasaray, Fenerbahçe neredeyse kadrolarında çok ciddi değişikliklere giderken, geçen sezonun şampiyonu Beşiktaş, özellikle savunma omurgasından önemli bir ismi kaybederken yerine oldukça önemli bir ismi takıma monte etti ancak yine de istenilen seviyede olmadığını belirtmek gerekiyor.

Ligde açılış karşılaşmasını oynayacak olan Başakşehir ise takımın iskeletini koruyarak ve eksik bölgelere de önemli isimler takviye yaparak yeni sezona başlayacak. Aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’n de play-off turunu da kalan ve hem içerde hem de dışarda Club Brugge’e karşı oldukça üstün bir oyun oynayarak şimdi Sevilla’nın rakibi olan Abdullah Avcı’nın öğrencileri çok zorlu geçmesini düşündüğümüz 2 maç bekliyor.

Lige döndüğümüzde ise Başakşehir’in ilk maçını içeride oynayacak olması, takımın avantajı olacaktır. Geçen sene ilk yarıyı ilk 5 sıranın içinde bitirmesine rağmen, 2.yarıda darmadağın olan Bursaspor, küme düşme hattından ligin son maçında kurtulmuştu.

Bu seneye de teknik direktör değişikliğine giderek hem de kadro anlamında yenileyerek lige başlayacak olan Bursaspor’un da iyi bir takım kurduğunu söylemek gerekiyor ancak bu takımın sahada nasıl bir kurgu içinde yer alacağını şu anda bilmiyoruz.

Yeni bir takım olmasından dolayı, uyum sorunu yaşayabilecek olduğunu düşündüğümüz Bursaspor, Başakşehir gibi birbirini tanıyan ve kompakt oyun konusunda da son derece etkili işlere imza atan bir takım karşısında muhtemelen zorlanacaktır.

Tabii terazinin ağır kısmı Başakşehir’den yana olacak. Ligin de ilk maçı olması sebebiyle ilk yarı alt tercihi bahis seçenekleri anlamında mantıklı olacaktır. Bunun yanı sıra yine Başakşehir galibiyeti ve ya Bursasporlular için karşılıklı gol de düşünülebilir.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna