Haftanın Sonu!

27.haftanın sonucu merakla karşılaşmalarından birisi de Başakşehir ve Galatasaray arasında oynanacak. Haftaya 53 puanla giren Başakşehir ve 49 puanda olan Galatasaray’ın karşılaşacağını bu maçta iki takım da kazanmak zorunda oldukları bir mücadeleye çıkacaklar; çünkü 61 puanlı Beşiktaş’ın bu haftayı 3 puanla kapatması, Başakşehir bu haftayı puansız kapattığı takdirde canını çok sıkacak. Aynı durumu Galatasaray içinde söyleyebiliriz; Fenerbahçe’nin Akhisar’ı yenerek üste çıkması, muhtemelen Galatasaray hattında bir sıkıntı yaratmıştır.

Bu akşamın bir diğer karşılaşması da Kasımpaşa ve Konyaspor arasında oynanacak. 38 puanlı Konyaspor 35 puanlı Kasımpaşa’ya konuk olurken, iki takımın da tek hedefi ilk 5’lik dilime mümkün olduğu kadar yaklaşmak. Tabii Konyaspor’un puan olarak önde olması bu durumun konuk ekip adına daha kolay olması anlamına gelir ancak Kasımpaşa deplasmanının kolay bir yer olmadığını da belirtelim.

Başakşehir – Galatasaray

Teknik ve taktik açıdan bol değişkenli bir 90 dakika izleyeceğimiz düşünecek olursak, gollü bir karşılaşmanın da olma ihtimali yüksek oluyor. Zaten iki takımdan biri mutlaka kazanmak zorunda ve kazanmak için de bize gol gerekiyor.

Galatasaray’ın rakibini mağlup ederse, Başakşehir’in 2.’lik gardı tamamen kırılacaktır. Muhtemelen teknik direktör Abdullah Avcı’da bunun tamamen farkındadır ve tüm teknik-taktik savaşını buna göre belirleyecektir.

Galatasaray’ın savunma ağırlıklı bir kadroyla sahada olacağını düşünüyoruz, çünkü yukarı anlattığımız durumun tersi yaşanırsa, bu kez de Galatasaray’ın hem gardı düşecek hem de Fenerbahçe’nin altına inecek. Bu da Sarı Kırmızılı takımın en son isteyeceği şey olur.

İki takımın bundan önce oynanan son 10 maçına baktığımızda galibiyet sayısının eşit olması ve bu maçlarda atılan gol sayısının da 35 ulaşması bu karşılaşma içinde işaret alacağımız bir durum. Bahis seçenekleriniz arasına karşılıklı gol, üst ve illa taraf bahsi içine girmek istiyorsanız da ev sahibi mantıklı gibi duruyor; çünkü sezonun en önemli maçına çıkacaklar.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Kasımpaşa – Konyaspor

Haftanın keyifli mücadelelerinden birisi olacağını düşündüğümüz bu karşılaşmada, iki takımın da gol atma şanslarının oldukça yüksek olduğunu belirtelim. Bununla beraber ev sahibi Kasımpaşa’nın da maçın favorisi olduğunu da yazmamız gerekiyor. Sahip olduğunu kadroya göre oldukça iyi mücadele eden takım, hafta arası da kupa da yarı finale çıkarak önemli bir işi başarmış oldu ve moral olarak da oldukça iyi durumdalar.

İki takım açısından da oldukça önemli olan bu mücadelede konuk ekip Konyaspor’da fena durumda değil. Kadıköy’de Fenerbahçe’yi mağlup ettiklerinden beri iyi işler yapmaya çalışan takım, bunu devamı için uğraşıyor.

Taraf bahsi açısından oldukça riskli olan bu karşılaşmada, karşılıklı gol ve üst tercihi maçın ilacı olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna