Hafta Başı Haberleri

Ligin başlamasına kısa bir süre kala hazırlıklarını devam eden Galatasaray cephesinde teknik heyetim gözetiminde futbolcular tempo arttırdı. Tabii ligin ilk 5 haftalık dilimine iyi bir hazırlık süreci sonrasında girmek isteyen Fatih Terim ve öğrencileri  bu dilimin ne kadar önemli olduğunu fazlasıyla biliyorlar.

Geçen sezonda hatırlayacak olursanız, Tudor döneminde ligi sürpriz bir şekilde başlayıp ilk 8 haftalık diliminde oldukça sükseli başlayan takım, daha sonra yarattığı ivmeyi kaybetmiş olsa da sezon sonu şampiyonluk gelmesinin en büyük nedeni kesinlikle ligin ilk haftalık dilimi.  

Diğer takımların ligin ilk haftasında beklenen seviyeye gelememiş olması ve kaybedilen puanlarla beraber, takım kimliklerinin bozulması oldukça olumsuz bir tablo yarattı ve Galatasaray ligin üstünde yalnız kaldı.

Bu sene işlerin daha karışık ve daha keyifli bir hal almasını bekliyoruz; çünkü yeni bir teknik direktörle sezona başlayacak olan Fenerbahçe’de herkes bunun farkında.

Muhtemelen Başakşehir, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş 5 haftalık dilimi iyi geçirmek isteyecekler. Burada da en avantajlı takım Galatasaray olarak ön plana çıkıyor. Diğer takımlara göre biraz daha oturmuş bir kadroyla hareket edecek olan takım eğer konuştuğu isimleri buraya getirebilirse, kendi adına işleri daha da kolaylaştıracaktır.

Galatasaray’da transfer durumlarında ise herhangi bir gelişme şimdilik yok gibi. Listenin ilk sırasında Emre Akbaba olsa da oyuncu satmadan hamle yapamayacak olan yönetimin öncelikli hedefi bu kısmı halletmek. Bu süre uzasa da bu iş bitecek gibi de duruyor.

Geçen sezon Süper Lig’de yaptığı çıkışla hemen hemen her hafta altını çizdiğimiz performanslara imza atan Göztepe, bu sezon içinde takıma katkılarını yapmaya devam ediyor. Şimdiye kadar Deniz Kadah, Grillo, Lamine, Alpaslan ve Samed’I kadrosuna katan İzmir temsilcisi, şimdi Galatasaray’dan ayrılan Yasin Öztekin’i de kadrosuna katmak üzere.

Geçen sezon her ne kadar ara ara forma şansı bulsa da bu sene gözden çıkarılan Yasin’in de Göztepe’ye sıcak baktığı ve bu transferin en yakın zamanda bitmek üzere olduğu da gelen haberler arasında.

Bir diğer yandan ligin yeni ekiplerinden biri olan Çaykur Rizespor’da, Başakşehir’de Abdullah Avcı’nın kadroda düşünmediği Tunay Torun’u kadrosuna katarak önemli bir işe imza atmış oldu. Lige yeni çıkan takımların bu seviyeleri bilen oyuncularla anlaşmış olması takım adına pozitif sayılabilecek bir durum.

Nasıl ki yukarya oynayan takımlar arasında ilk 5 haftalık dilimde büyük bir yarış olacaksa geriye kalan diğer takımlar içinde varolma mücadelesi gerekecek. Bu da zaten tüm dinamikleri etkileyecek bir durum. Bir alt ligden gelen takımlar için belki durum her zaman iyi olmayabilir ama eğer doğru bir konsantrasyonla başlayacak olurlarsa işin rengi değişecektir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna