Hafta Arası Raporları

Bir süredir ön libero pozisyonu için çalışmalarına devam eden Galatasaray, Stoke City forması giyen Ndiaye konusunda henüz bir gelişme yaşanmadığı için bu oyuncunun yerine alternatif isimler de belirlemeye başladı.  

Hem liglerin başlamasına kısa bir süre kalması hem de Terim’in saha içi dizilişinde net bir karar vermek istemesi üzerine parantezi biraz daha genişleten yönetim, CSKA Moskova’dan ayrılan ve sözleşmesi elinde bulunan Wernbloom için düğmeye bastı. Eğer oyuncu da gelmek isterse bir miktar imza parası karşılığında bu iş bitebilir.

Galatasaray’da başka bir gündem maddesi ise kaleci konusu. Uzun süredir Muslera’ya alternatif arayan ancak henüz bulamayan Galatasaray cephesinde, Konyaspor’un kalecisi Serkan Kırıntılı için çalışmalar başlamıştı. Tabii bu konuyla ilgili henüz olumlu bir durum yok ancak Muslera’nın Dünya Kupası’nda başarılı bir performans sergilemesi oyuncunun Avrupa piyasasını da hareketlendirmişti.

Geçtiğimiz günlerde kalecisi Alison’u Liverpool’a satan Roma’nın Muslera’yı takibe aldığı ve tecrübeli file bekçisini transfer etmek istediği de günün önemli gündem maddeleri olarak öne çıktı. Mali durumlardan dolayı Galatasaray’ın da bu transfere onay verebileceği ve eğer maddi anlamda da güçlenecek olursa iki kaleci alınabileceği de kulislerde konuşuluyor.

Şampiyonluğa oynayan bir takımda iyi bir kalecinin olması oldukça önemli bir durum. Arka tarafta savunmaya güven veren birinin olması her takım için olumlu sayılabilir ama şampiyonluğa oynuyorsanız bu durum en birincil problem haline gelecektir. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde de Beşiktaş, başarılı kalecisi Fabri’yi Fulham’a göndererek orada bir boşluk açtı. Henüz yerine kimin geleceği belli olmasa da Beşiktaş’ta bu konuyla ilgili en kısa zamanda somut bir adım atmak zorunda.

Bu sene ligde nasıl bir performans sergileyeceği merakla beklenen Trabzonspor henüz istediği kadroyu kurma konusunda doğru adımlar atamadı. Özellikle sezon sonunda stoper pozisyonunda oynayan ve birçok oyuncusunu kaybeden takımda, bu bölgeye henüz bir transferin yapılmamış olması, Bordo mavili takımı ligde sıkıntıya sokabilir.

Bunu durumu halletmek için uzunca bir süredir İranlı stoper Hosseini’nin peşinde olan ancak kulübü İstiklal’in oyuncuyu vermek istememesi nedeniyle bu transferi bir türlü bitiremeyen Trabzonspor’un bunun dışında bir alternatif yaratamaması oldukça vahim bir durum.

Liglerin başlamasına bu kadar kısa bir süre kala, takip ettiğimiz kadarıyla henüz kadro anlamında Süper Lig seviyesini yakalayamayan takım hazırlık maçlarında da pek de etkili görüntüler sergileyemedi. Tabii kulübün mali yapısından dolayı da yapacak bir şeyin olmaması Trabzonspor’u özellikle ligin başlarında ciddi anlamda sıkıntıya sokabilir. Her ne kadar genç oyuncularına güveniyor olsalar da bu oyuncuların tecrübe anlamında geride kalıyor olması, Süper Lig’de işlerin zor olacağı anlamına gelecektir. Bun un yanı sıra bir de Burak Yılmaz’ın sakatlığı ve lig başında forma giyemeyecek olması, Bodro Mavili takımı skor üretme anlamında ayrıca sıkıntıya götüren başka bir durum olacak. Muhtemelen Trabzonspor yönetimi, son hafta beklenmedik hamlelere imza atacaklardır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna