Günün Sıcak Maçları

14.haftasına girdiğimiz Norveç Ligi’nde heyecan tam gaz devam ediyor. Şu anda ligin zirvesinde 25’er puanını paylaşan iki takım, Brann ve Rosenburg zirvede bulunuyor.

Zirvenin en yakın takipçileri Sarpsborg’un 24, Valerenga’nın ise 21 puanı bulunuyor. Günün maçlarında ise Odds, Aalesund’un konuğu olurken, Rosenburg’da kendi sahasında Sogndal’ı ağırlıyor olacak.

Aalesund – Odds

Orta sıra mücadelesi veren iki takımın mücadelesinde ilk devre bitmeden iki takımda rahatlamak istiyor. Bu nedenle de iki takım kazanmak için sahaya çıkacak. Karşılıklı gol için ideal bir karşılaşma olur. Ev sahibi bu sezon son 7 maçını altla bitirirken, konuk ekipte 7 maçın altısından yine 2,5 altı sonuçla ayrıldı. Ayrı bir tercih olarak bunu da değerlendirmekte fayda var.

Rosenborg – Sogndal

Zirve mücadelesinde yara almak istemeyen ev sahibi, iç saha avantajını skora döünüştürüp kazanmak isteyecektir. Ev sahibi işini şansa bırakmaz.

Sarpsborg – Brann

Zirvenin bir başka yara almak istemeyen takımı Brann, zirvenin bir diğer ortağına konuk oluyor. Haftanın sonucu merakla beklenen mücadelesinde taraf bahsinden ziyade gole odaklanmakta fayda var. Ev sahibi iç sahada oynadığı 7 maçın 5’inden galibiyetle ayrıldı. Konuk ekibin işi biraz zor olacaktır.

Stabaek – Kristiansund

Konuk ekip en az 3 puanı cebine koyup, demir attığı son sıradan kurtulmak isteyecektir ancak bunu gerçekleştirmesi çok kolay olmayacak. Karşılıklı gol için uygun bir mücadele olur.

Tromsö – Sandefjord

Ev sahibinin mutlaka kazanması gerektiği bir karşılaşmaya çıkıyor. 3 puanı aldığı takdirde de biraz daha rahatlayacak. İç saha temsilcisi avantajını kullanmak isteyecektir ancak Norveç Ligi gol bakımından tatmin edici bir boyutta olduğu için, bu bilgiyi de cebinize atabilirsiniz. İki takım arasında oynanan son 10 resmi maçtan 7’si 2-3 gol aralığında bitmiş.

Viking – Stromsgodset

Taraf bahsi açısından sıkıntı olacak bu karşılaşmada, 2,5 gol üstü ya da daha fazlası uygun olacaktır. İki takımda kazanmak için sahaya çıkacak. İki takımın arasında oynanan son 10 maçtan 8’inin 2,5 altı bittiğini buraya ekleyelim. Bununla beraber, Viking rakibine 10 gol atarken, konuk ekip buna karşılık rakibine 12 golle karşılık vermiş.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna