Günün Sıcak Maçları

Norveç Ligi’nde geride bıraktığımız 14 haftada Rosenburg topladığı 28 puanla lider durumda ancak 2.olan Brann’ın 26 puanla liderin ensesinde olması ve 3.sırada olan Sarpborg’un da 25 puanla lidere yakın olması, zirvede işlerin o kadar kolay olmayacağını gösteriyor.

Günün sıcak maçlarında da Haugesund kendi evinde Tromsö’yü ağırlarken, Viking’de Molde’nin konuğu oluyor. Diğer maçlarda ise Sarpsbrg, Odds BK’ya deplasmanına puan için giderken, Stabek’te yine deplasmanda Sandefjor’un konuğu olacak. Gecenin son maçında da Brann ve Valerenga karşı karşıya gelecekler.

Haugesund – Trömsö

Konuk ekip bu sezon son 4 maçta 3 mağlubiyet aldı ve durumu oldukça sıkıntılı. Bununla beraber ligin orta sıralarında yer alan ekiplere karşı oynadığı 3 maçtan da galibiyet çıkaramadı. Ev sahibi ise ligde oynadığı son 2 maçta ilk yarıları önde kapatan taraf oldu. Bu dinamiklere baktığımızda ev sahibi veya üst seçeneği oldukça mantıklı duruyor.

Molde – Viking

Puan tablosuna baktığımızda da ev sahibi ekibin oldukça iyi bir durumda olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Hem kadro hem de oyun olarak rakibine göre önde olan takım, bu karşılaşmadan 3 puanı alacaktır.

Odds BK – Sarpsborg

Aralarında çok fazla puan farkı bulunmayan iki takımında tek amacı galibiyet olacaktır. Hücum anlamına bu sezon daha üretken olan taraf ise hiç kuşku yok ki konuk ekip. İç sahada oynayacağı için ve puan farkının da daha fazla azalmaması için ev sahibi de skor üretmek isteyecektir. Bu nedenle karşılıklı golü düşünmekte fayda var.

Sandefjrd – Stabaek

18’er puanı olan iki takımın mücadelesinde taraf bahsi oynamak risk yaratabilir. Konuk ekibin son oynadığı karşılaşmaların 4’ünde de mağlubiyetle ayrılması, Stabaek için oldukça sınıktı yaratacak bi durum; çünkü artık kazanmak zorundalar. Bunula beraber iki takımın aralarında oynadıkları son 10 maçtan 8’nin kazanan konuk ekip tüm dengeleri bozmuş oluyor. Karşılıklı gol oldukça uygun olacaktır.

Brann – Valerenga

Sezonu yüksek tempolu oynayarak geçiren iki takımın mücadelesinde, bol pozisyon bekliyoruz. Ev sahibi liderin ensesinde olduğu için skor üretmek isteyecektir. Konuk ekipte bu sezon yine oldukça pozitif skorlara imza atan taraf olmakla beraber, hücumda da etkili işler yapabiliyorlar. Karşılıklı gol seçimine yönelebiliriz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna