Günün Öne Çıkan Başlıkları

Finansal-fair play uygulamalarından dolayı bildiğiniz üzere çoğu takımın başı sıkıntıda ve attıkları her adımı doğru atmak zorunda oldukları bir durumun içerisindeler.

Durum böyle oluncada yeni sezon öncesi takıma oyuncu katmak oldukça zor bir durum haline gelmiş durumda. Bunların başında da Fenerbahçe geliyor. Şu anda son takıma son katılan Ayew’e bonservis bedeli ödenmemiş olsa da, UEFA’yla takımın arasında ciddi bir fark bulunuyor. Bu da demek oluyor ki Fenerbahçe cephesinde ilerleyen günlerde bazı oyuncular takımlar ayrılabilir.

Bunun öncesinde de zaten hem takımın teknik patron hem de Comolli yapmış olduğu açıklamada kadronun genişliğinden bahsetmiş ve çok yakın bir zamanda kadro sayısının azalacağına dair bir açıklama yapmışlardı. Hazırlık karşılaşmalarından çıkardığımız sonuçlara göre de, geçen sezonun 2.yarısında performansı dolayısıyla kadro dışı bırakılan Ozan Tufan ve geçen sezonu İtalya’da geçiren Salih Uçan listenin ağzındaki ilk isimler.

Aykut Kocaman döneminde de oynamayan ve bu sezon başında da bür türlü istenilen kıvama gelemeyen Ozan’ın artık gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu da oldukça normal. Ayrıca finansal fair play durumundan dolayı, bonservis ödemeyecek olan takım, Porto’nun bu sezon takımdan gönderdiği stoper Reyes’i bir şekilde ikna edip 2 Ağustos’a kadar kadrosuna katmak istiyor. Tabii oyuncunun elinde sözleşmesi olduğu içinde Fenerbahçe’nin rakiplerinin de oldukça fazla olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Bir yandan hücum oyuncusu içinde çalışmalarına devam eden Sarı Lacivertli yönetim, geçen sezon Leicester City’de pek fazla forma şansı bulamayan Slimani için girişimde bulunduğu ve oyuncuyu bu sene kiralamak istediği de Fenerbahçe’yle ilgili gündemin ana maddelerini oluşturuyor. Aynı şekilde bu oyuncunun da Avrupa’nın başka kulüplerinden taliplerinin olması yine Fenerbahçe cephesinin işini epey zora sokacaktır.

Bu sezon biter bitmez stoper hattını neredeyse boşaltan Trabzonspor, Hubocan, Uğur Demirok ve Durica’yla yollarını ayırmıştı. Sonrasında takımın yeni teknik direktörü koca bir hazırlık sezonunu o bölgeye genç oyuncuları takviye ederek geçirmiş ve her fırsatta önceliklerinin bu pozisyon olduğunu dile getirmişti. Dünya Kupası’nın ardından bu mevki için ön plana çıkan oyuncular arasında ise İran’lı Hosseini vardı ancak kendi kulübüyle olan sıkıntılarından dolayı uzun bir süre bu transferi gerçekleştiremeyen Bordo Mavili takım, sonunda istediğine ulaşarak oyuncuyla resmi sözleşmeyi imzaladı.

Bunun yanı sıra bir de Fransa Lig 1 takımlarından Zargo Toure ile anlaşan Bordo Mavili takım böylece birden bu pozisyon içinde Ünal Karaman’ın elini oldukça zenginleştirmiş oldu. Önceki günde kulübün kuruluş yıl dönümü nedeniyle Samsunspor ile bir hazırlık maçı oynayan ve bu maçı 3-0 kazanan Bordo Mavili takım oynadığı oyunla da alkış almış olsa da rakip takımın hem kadro hem de oyun olarak Bordo Mavililerden oldukça geride olduğunu da dile getirmek gerekiyor.

Oynanan bu karşılaşmada Trabzonspor’un yeni transferi olan Vahid Amiri’nin de gol atması hem oyuncunun kendini için hem de muhtemelen Ünal Karaman için son derece önemlidir. Bu arada sahada kaldığı süre boyunca oyuncunun performans konusunda da iyi işler yapması bu sene Bordo Mavili işini oldukça rahatlatacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna