Günün Haberleri

Anadolu Turu

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Süper Lig’in diğer temsilcileri de bu sezon ligde tutunabilmek ve yukarılara tırmanmak adına hazırlıklarına tüm ciddiyetleriyle devam ediyorlar.

Sezona şampiyonlar Ligi ön eleme mücadelesiyle başlayacak olan Başakşehir’de bu takımlardan sadece 1 tanesi. Başakşehir’in gündemine yeni giren isimse, Fransa Lig 1’de forma giyen Mevlüt Erdinç. Kadroda hücum alternatifi yapmak isteyen teknik direktör Abdullah Avcı’nın da kesinlikle kadrosunda görmek istediği milli oyuncuyla ilgili girişimlerin başladığı gelen bilgiler arasında.

Sezon sonunda yönetimle görüşerek karşılıklı olarak sözleşmesinin feshini isteyen deneyimli stoper Yalçın Ayhan’da Başakşehir’le yollarını ayırmıştı ve bu gelişmenin ardından birçok Süper Lig temsilcisi devreye girerek oyuncu için girişimlerde bulunmuşlardı.

Yalçın Ayhan’ı kadrosuna katmak isteyen takımların başında gelen Yeni Malatayspor, oyuncu için resmi teklifi kendisine götürmüş. Yalçın’ında yeni sezonda takımın başına geçen Ertuğrul Sağlam ile çalışmak isteyeceği gelen haberler arasında.

Yeni sezona PTT 1 Lig’de devam edecek olan Gaziantepspor’un deneyimli oyuncusu Nabil Gilas için de düğmeye basan yönetim, bu oyuncunun kulübünden haber bekliyor. Oyuncu ise yeni sezonda Başakşehir forması giymeye hazır bir şekilde bekliyor.

Bu sezon Osmanlıspor’un başına geçen Bülent Uygun’un peşinde olduğu isim ise geçtiğimiz sezon Kayserispor forması giyen Lawal. Orta saha hem hücum hem de savunma özelliği bulunan oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen Bülent Uygun’un, yönetime bu oyuncunun kesinlikle alınması konusunda baskı yaptığı da biliniyor ancak Kayserispor’da olumlu bir sezon geçiren oyuncuyu Kayserispor yönetimin bırakmak istemediğini de biliyoruz.

Bu sezon ilk kez Süper Lig’de mücadele eden Alanyaspor, sezonu diğer takımlara göre daha doğru oynayarak ligde kalmayı başarmış ve bu sezon için de ligi daha da iyi bir konumda tamamlamak için çalışmalarını hızlandırmış durumda.

Bonservisi Galatasaray’ın elinde bulunan Emrah Başsan’ı kadrosuna atmak isteyen Alanyaspor, büyük ölçüde oyuncuyla anlaşmayı tamamlamış. Geçtiğimiz sezonu Rizespor ve Hollanda 2.liginde geçiren orta saha oyuncusunun da Alanyaspor’a gelmeye sıcak baktığı da yine bu transferle ilgili konuşulan bir diğer konu olarak gündeme geldi.

Sezonun 2.yarısında Okan Buruk yönetiminde oldukça ciddi bir çıkış yakalayan Akhisar Belediyespor’da yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. İç transferde geçtiğimiz sezon Başakşehir’den kiralanan Cikalleshi’yi bonservisiyle beraber kadrosuna katmak isteyen yönetim, yine geçtiğimiz sezon etkili bir performans ortaya koyan ve sezon sonunda sözleşmesi bten Vaz Te ile de yeniden anlaşma zemini arayacağı, takımın bu haftaki gündemi arasında.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna