Galatasaray’da Stoper Arayışı

Sarı Kırmızılı takım bu sezon bildiğiniz gibi özellikle stoperde ciddi sıkıntılar çekti. Transfer edilen Serdar Aziz’in de bu seneyi sakatlıklarla geçirmesi ve diğer oyunculardan da beklenen performansın da alınmaması transfer kurulunu savunma anlamına harekete geçirdi.

Napoli’nin 27 yaşındaki oyuncusu Chirichis için düğmeye basan yönetim bu oyuncu için 2,5 milyon euro’yu gözden çıkardı. Igor Tudor’un da tanıdığı ve ısrarla istediği oyuncu agresif oyunu ve savunmadan oyunu öne çıkarırken, yaptığı olumlu paslarla dikkat çekiyor.

Bu sene 13’ü Serie A’da olmak üzere toplam 15’te maçta forma giyen oyuncu bu maçlarda 2 gol atarak sayı da üretti. Napoli’nin bir sonraki sezon için gözden çıkardığı oyuncunun Galatasaray’a gelmesine oldukça sıcak bakılıyor. Tabii Türkiye’den başka takımlarında bu oyuncuyla ilgilendiği de gelen haberler arasında.

Sağ bek transferi için de Zabaleta’dan haber bekleyen Galatasaray, bu oyuncuyu bir dönem Beşiktaş’ı çalıştıran Bilic’in şu andaki takımı Wset Ham’a kaptırması, Galatasaray için pek de hayırlı bir haber olmadı. Sabri’nin ilerlemiş yaşı ve alternatifinin olmaması, Galatasaray’ın bu konuda da transfer yapmasını sağlayacak.

Bir süredir konuşulan Gomis transferinde de sona yaklaşan Sarı Kırmızılı takıma kötü haber Marsilya teknik direktörü Rudi Garcia’dan geldi. Deneyimli hoca, bu oyuncunun takımda kalmak istediğini hafta arası yaptığı basın toplantısında dile getirdi ve oyuncuyla ilgili son karar ise sportif direktör Zubizarete ile konuştuktan sonra verilecek.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna