Galatasaray’da Şimdi de Terim Sesleri

Bu hafta sonu başlayacak olan Süper Lig öncesi Galatasaray da hoca krizi yaşanmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi Avrupa’ya erkenden veda eden ve sadece lig ve Türkiye Kupası’nda mücadele edecek olan Sarı Kırmızılı takım da canlar oldukça sıkkın.

Tudor’la işlerin yolunda gitmediğini düşünen ve yapılan transferleri Tudor’un oynatamayacağını düşünen yönetimin Başkana Fatih Terim ısrarı yapıldığı biliniyor.

Dün Fatih Terim’le bir görüşme yapan Dursun Özbek’in bu yakınlaşmada neler konuştuğu henüz basına yansımadı ancak ortalık Terim’in tekrardan Galatasaray’a döneceğiyle ilgili çok ciddi iddialar var. Özelikle ilk 5 maçlık periyodun ardından Galatasaray istediği sonuçları elde edemezse muhtemelen Tudor’la yollar ayrılacaktır. Tabii yönetim bu kararını daha öncede verebilir.

Transfer çalışmalarında yoğun bir tempoyla devam eden Galatasaray, M.City’den Fernando’yu da kadrosuna kattıktan sonra, West Ham cephesinden de Feghouli için gün sayıyor. Zaten bir dönemdir yazdığımız Faslı oyuncunun transfer durumu bir süredir devam ediyor.

Muhtemelen bu transferde önümüzdeki hafta tamamlanmış olacaktır. Tabii Galatasaray’ın yaptığı bunca transferden sonra nerdeyse takımın tamamı yabancı oyuncuyla doldu. İlk 11’de oynayacak oyuncuların çoğunluğunun yabancı kaldı ki bu oyuncular bireysel anlamlarda kalitelerini kanıtlamış olsalar da Sarı Kırmızılı takımın uyum sorunu yaşayacağı net bir şekilde ortada.

Bu nedenle Galatasaray cephesinin de ciddi bir zaman ihtiyacı olabilir ancak böyle zamanının olmadığını da belirtelim. Birbirini tanımayan ve tamamı yenilenen kadronun bu hafta harikalar yaratma şansı da oldukça az.

Galatasaray da sezon başı takımdan gönderilen ve teknik direktör Tudor’dan da veto yiyen Senijder, Fransa Lig 1 temsilcilerinden Nice takımına transfer oldu. Bildiğiniz gibi Galatasaray’ın yeni 10 numarası olan Belhanda’nın da Nice geçmişi vardı.

Burada Sarı Kırmızılı takımdan yıllık 5 milyon euro alan Sneijder’in Nice’ten 1.8 milyon euro alacak olması da oldukça enteresan bir durum. Tabii oyuncunun bu teklifi kabul etmesinin altında, bu sene sonunda Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda yer alma isteği yatıyor. Sonuçta oynamayan oyuncuyu kimse milli takıma davet etmez.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna