Galatasaray’da Savunma Planları

Yeni sezon hazırlıkları için çalışmalarına devam erken başlayacak kamp öncesi takıma yeni katılacak isimleri alıp, kampa yetiştirmek isteyen yönetim biraz zorlanıyor. Özellikle Tudor’un da istediği bazı oyuncuların ekonomik olarak planları aşması Galatasaray tarafının transferleri bitirememesi anlamına geliyor.

Geçtiğimiz sezon savunmada ciddi şekilde sıkıntı yaşayan ve yan toplarda çok fazla gol yiyen Galatasaray da Tudor bu soruna çare bulmak için stoper mevkiine 2 tane uzun ve güçlü oyuncu istediğini lig daha bitmeden yönetime iletmişti.

Napoli’de forma giyen Vlad Chiriches’le görüşmelere başlayan Galatasaray yönetimi, bu oyuncuyla çoğu konuda anlaşma sağlarken, iş Napoli’nin ikna edilmesine kadar gelmiş. Tabii bundan sonrada Napoli’ye ödenecek olan para kalacak. Burada bir sıkıntı olmazsa muhtemelen bu transfer çözülecek.

Bunun yanı sıra savunma hattı için Sao Paulo’da forma giyen Maicon’u da seneye takımda görmek isteyen Tudor, savunmanın iki oyuncusunu da sağlam ve uzun adamlardan kurarak, arka tarafı belli ki güvence altına almak istiyor. Maicon’unda şu andaki teknik direktörüyle sıkıntıları olması dolayısıyla bu transfere sıcak baktığı da gelen haberler arasında. Kısa bir süre sonra bu iki oyuncunun da durumu netleşecektir.

BONUS: 350TL
Oyna