Galatasaray’da İşler Değişiyor

Bu sezonu her ne kadar şampiyon olarak tamamlasa da Sarı Kırmızılı camiada hareketli günler yaşanamaya devam ediyor ve hatta şampiyonun gündemi bile değişmiş durumda.

Bildiğiniz gibi Galatasaray’da önümüzdeki günlerde başkanlık seçimi yaşanacak ve bu seçimden sonra kimin başkan olacağı da Galatasaray’ı ciddi anlamda etkileyecek.

Bu sene Tudor’un yerine göreve gelen ve takıma ivme kazandıran Fatih Terim’in bile ne olacağı belirsiz. Tabii mevcut Başkan ve aday olan Dursun Özbek, deneyimli hocayla yola devam deseler de bu durumun net bir yanıtı yok. Bununla beraber UEFA’da mali kriterlere takılan ve sattığı kadar oyuncu alma hakkına sahip olan Galatasaray’ın önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ne gidecek olması ve şu anda ki kadronun buna yetmeyecek olması da biliniyor.

Fatih Terim’in çoğu zaman Avrupa odaklı olduğunu biliyoruz. Bu sene ön eleme oynamadan takımın şampiyonlar ligine gidecek olması artı bir durum oluştursa da takıma takviye şart. Bunun çözümünü ise ilerleyen günlerde göreceğiz ancak şu şartlarda satılsa bile para edecek tek oyuncu Rodriguez gibi gözüküyor.

Bu oyuncunun satışından da elde edilecek gelirle doğru bir kadro kurmak pek mümkün değil gibi. Bu nedenle de Galatasaray’ın alternatifler yaratması gerektiğini biliyoruz. Ayrıca özellikle Fatih Terim’in takımın başına gelmesinden sonra önemli bir ivme kazanan Rodriguez’in kalitesinde bir oyuncu bulması da ciddi anlamda zor gibi görünüyor.

Takımın omurgasına bir kere muhakkak nitelikle ve üst seviye bir oyuncu gerekiyor. Orta sahada Fernando gibi bir deneyim var ama maç trafiğini düşünecek olursak, tek başına yeterli olmayacağını da biliyoruz. Buraya muhakkak derinliği olan ve oyunun iki yönünü de doğru oynayan bir oyuncu alınması gerekiyor. Bunun yanı sıra eğer olası ihtimaller dahilinde olan Rodriguez’in satılması halinde bir veya iki kanat oyuncusuyla beraber Gomis’in yanına hareketli bir golcünün de takıma katılması gerekecek.

Bu sene takımı adına önemli işlere imza atan ve Avrupa’da en çok gol atan oyuncu konumunda olan Gomis’in bir sonraki seneyi nasıl geçireceği pek belli olmadığı için ve alternative olarak elde sadece Eren Derdiyok olduğundan, bu mevki de listenin ilk başında yer alacak.

Savunma konusunda da takviye şart. Uzun maç periyodu düşünüldüğünde hem stoper hem de yeri geldiğinde bek pozisyonunda görev yapacak bir savunma oyuncusunu da ihtiyacı olan Galatasaray’da bu kadar eksiğin nasıl çözüleceği gerçekten merak konusu. Bunun nedeni de takımın şampiyon olduğu gerçeğinin sezon başlar başlamaz unutulacak olması. Geçtiğimiz senelerde bunun örneklerini sık sık gördük. Söz konusu Fatih Terim bile olsa Avrupa ve ligi aynı anda götürmeyi eğer takım başaramayacak olursa, Terim içinde çatlak sesler çıkacaktır. Bunun içinde takımın seçimden sonra ikna edici oyuncuları buraya getirmesi gerekecek. Bizlerde Galatasaray’daki gelişmeleri an ve an takip ederek sizlerle paylaşacağız.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna