Galatasaray’da İlk Adımlar Tamamlandı

Bir süredir peşinde olduğu Gomis, Belhanda ve Maicon transferlerine yoğun mesai harcayan Galatasaray, bu oyunculardan Gomis’i dün İstanbul’a getirdi ve birkaç gün içerisinde de resmi sözleşmeyi imzalatacak.

Ceza sahası içinde oldukça etkili olan ve hem arkası dönük hem de ceza sahası içinde yakın ve uzak direklere vuruş yapabilen oyuncu, Galatasaray için oldukça olumlu bir transfer oldu. Şimdi İstanbul’a Belhanda ve Maicon’un gelmesi bekleniyor.

Bu oyunculardan sonra ise Galatasaray çalışmalarına devam edecek ve transferin 2.etap çalışmalarına başlayacak. Transfer yapacağı bölgeleri netleştiren Galatasaray da savunmanın iki kandı ve defansif orta saha üzerine odaklanılacak. Savunmanın iki kanadı için Lille’de forma giyen Corchia, bunun yanı sıra Hollandalı genç oyuncu Tete ve M.City’nin önümüzdeki sezon kadrosunda düşünmediği Clichy’den haber bekleyen Sarı Kırmızılı takım, buradan gelecek haberlere göre de rotasını belirleyecek.

Ön libero içinse şu anda iki alternatifi olan Galatasaray’ın gündeminde Vainquir ve Imbula bulunuyor. İki oyuncu için de girişimlerine başlayan Sarı Kırmızlı takım, maliyet olarak en az sıkıntıyı hangisi yaratacaksa Ona yönelecek.

Transfer hikayesinde her geçen gün yeni gelişmeler olan Sneijder meselesinde de yeni bir iddia ortaya atıldı. Amerika’nın MLS takımlarından biri olan Los Angeles FC oyuncuya resmi teklifi götürmüş.

Mart 2018’de başlayacak olan yeni sezon için takımına katmak isteyen Los Angeles temsilcisi, bu tarihe kadar da oyuncunun Galatasaray’da kalmasını sağlayacak. Bildiğiniz gibi MLS takımlarından biri olan Nwe York City’de daha önce Pirlo, David Villa, Frank Lampard gibi oyuncuları bünyesine katarak büyük ses getirmişti.

Aynı takımın bu sene için Zlatan İbrahimovic’le de ilgilendiği ancak oyuncunun sakatlığı dolayısyla bu transferden şimdilik vazgeçildiği de perde arkasında konuşulurken, Sneijder’in adının bu nedenle de sık sık gündeme geldiği ayrıca belirtiliyor.

BONUS: 350TL
Oyna