Galatasaray’da Hareketli Zamanlar!

Dün Süper Lig’de gündem değerlendirmesi yaparken, Galatasaray’la ilgili olan kısımda, Emre Akbaba parantezi açmıştık. Bugün de bu oyuncuyla ilgili gündeme daha net bir haber düşmesi, bu transferde Sarı Kırmızılı takımın ilerleyeceği bir durumun içine girecek gibi durması, takım için oldukça olumlu bir haber.

Alanyaspor da önümüzdeki sezon sözleşmesi bitecek olan ve Ocay Ayı’nda bedelsiz olarak istediği takıma gitme şansını elinde bulunduran oyuncuyu, Alanyaspor bedelsiz olarak yollamak istemiyorsa, ligler başlayana kadar Emre’yi ellerinden çıkarmak zorundalar. Tabii transfer sezonu bittiğinde oyuncuyla ilgili maliyeti oldukça yukarılarda tutan Alanyaspor cephesi muhtemelen fiyat konusunda indirime gidecektir; bu oyuncuyu alabilecek olan kulüplerin durumuna baktığımızda başka bir çözüm gözükmüyor.

Galatasaray da hamlesini yaparken, elinden çıkarmak istediği Tolga Ciğerci’yi karşı tarafa önerecek, ki hem Tolga için hem de Alanyaspor cephesi için bu durum artı para karşılığında pozitif bir hamle olabilir. Bu sene Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan takım için Emre hamlesi oldukça faydalı olur. Zaten Galatasaray’da şu an da mevcut kadroda oyunu dikine taşıyan ve assist konusunda Emre standartında bir oyuncu yok. Aslında Türkiye’de de bu klasmanda oyuncu yok. Yani hangi takım alırsa alsın, Emre o takıma fayda sağlayacaktır. Özellikle pas kalitesinin daha doğrusu final pası kalitesinin yukarılarda olması da Galatasaray’a bir şekilde kesenin ağzını açtırmalı.

Bunun yanı sıra mali sıkıntılarlar boğuşan ve takımın en çok kazanan oyuncularından biri olan Gomis’le ilgili de bir planlama yapmak isteyen Sarı Kırmızılı cephede eğer oyuncuya bir transfer teklifi gelecek olursa, bunu düşünebileceklerini dile getirmişlerdi. Suudi Arabistan’dan gelen teklifte biraz akılları karıştırmış gibi duruyor. Geçen sezonu gol kralı olarak tamamlayan ve Galatasaray’ın her alanda skor yükünü üstlenen oyuncu kado için önemli ama maliyet konusu sıkıntı olacak gibi duruyor. Bir de yaşının ortalamanın üzerinde olması ve bir sene sonra maddi anlamda daha düşük durumda gitme ihtimali de Galatasaray’ın biraz daha bu konuya eğilmesini sağlayacak gibi duruyor.

Sarı Kırmızılı takımın yeni transferlerinden biri olan ön alan oyuncusu Onyekuru’dan da takip ettiğimiz kadarıyla iyi haberler geliyor. Yurt dışında çalışmalarına devam eden takımda artık top çalışmaları da başladığı için, teknik – taktik anlamda yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Bunun yanı sıra takım çift kale maçlarla da uygulamaya geçiyor. Oyuncularla ilgili gelen rapolara baktığımzda da genç oyuncunun oynanan çift kale maçlarda özellikle skor anlamında ortaya bir şeyler koyuyor olması Fatih Terim’in de yüzünü güldürüyor.

Bunun yanı sıra 2 dönem Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen stoper Denayer bildiğiniz gibi takımı Man City’e geri döndü ve Guardiola’da takımın Amerika kampı kadrosuna oyuncuya dahil etti. Bu sezon da her ne kadar oyuncuyu kiralamak istese de bu kez red cevabı alan Sarı Kırmızılı takım, Amerika kampının bitmesinin ardından bir kez daha kulübü yoklayacaktır. Sonuçta Man City stoper hattında Denayer’e sıra gelene kadar çok daha kaliteli isimlerin olması, oyuncunun adresinin yeniden Galatasaray olmasını sağlayabilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna