Galatasaray’da Gündem Wesley Sneijder

Bu sezon başından beri geçtiğimiz sezonlarına oranla sıkça eleştirilen ve performansından dolayı beğenilmeyen Sneijder, her maç sonrasında özellikle taraftarın yoğun eleştirisine maruz kalan oyuncular arasında yer alıyor.

Takıma aynı zamanda teknik direktörlük yaptığı da iddia edilen oyuncunun maçlardan önce kimin oynayıp kimin oynamayacağına karar verdiği yönünde haberlerine de zaman zaman şahit olduğumuz oyuncunun, sezon sonunda gönderileceği ve yerine Udinese’de forma giyen Andrija Balic’in getirileceği haberi güne bomba gibi düştü.

19 yaşında olan Hırvat oyuncuyu yakından tanıyan ve ısrarla isteyen Tudor’un, oyuncunun yaşının genç olması dolayışla yönetime de mantıklı geldiği bu transfer dedikodusunu mantıklı hale getiriyor.

Snejder’in de ilerleyen yaşını ve artık Galatasaray kariyerinde sona yaklaştığını düşünecek olursak, 19 yaşında yaratıcı bir orta saha oyuncusunun gelmesi, gelecek sezon Sarı Kırmızılıların işine yarayabilir. Bununla beraber transferde finansal fair play’e takılan Galatasaray’ın Sneijder’i satmasına nerdeyse kesin gözüyle bakılıyor. Bildiğiniz gibi bu uygulamada ancak sattığınız oyuncudan elde ettiğiniz kadar takıma transfer yapabiliyorsunuz. Şu anda da kadroya bakıldığında Muslera ve Bruma haricinde en çok para edecek oyuncunun Sneijder olması, yukarıda yazdığımız ihtimallerinin olasılığını da oldukça arttırıyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna