Galatasaray’da Ayrılık Var

Bu sezonun en iyi isimlerinde biri olan Galatasaray’ın Portekizli oyuncusu Bruma, Bundesliga’nın Leipzig kulübüyle anlaşarak 15 milyon euro karşılığında bu kulübe transfer oldu.

Bir süredir oyuncuyla ilgilenen Alman kulübü, oyuncunun hızı ve geçiş oyunlarındaki kabiliyetinden dolayı, takıma uygun olduğunu düşünerek kesenin ağzını açtı ve bu transferi de bitirmiş oldu. Bundesliga’da bu sezon oynadığı çoğu karşılaşmada kontra atak oyunuyla maçlarını kazanan ve oyunu kendi 1.bölgesinden rakibin 1.bölgesine taşırken hızlı çıkışlarla birçok gol bulan takım bu nedenle oldukça doğru bir transfere imza atmış oldu.

Tabii Galatasaray açısından Bruma gibi bir oyuncunun kaybı oldukça büyük olacak. Böyle bir oyuncunun yerini doldurmak oldukça zor ve muhtemelen de dolduramayacaklardır.

Bruma’nın yanı sıra Portekiz’den Benfica kulübünün de Sinan Gümüş’e talip olması, bu ayrılığın da yakın bir zaman da olabileceği konusunda söylentileri arttırıyor. Bu sene fazla forma şansı bulamayan oyuncu, son haftalarda oynayarak özellikle takıma skor anlamında pozitif bir katkı yapmıştı ancak oyuncunun da kulüple ilgili sıkıntılarının olduğu sahada belli oluyordu. Şu ana kadar transfer konusunda Tudor’un istediklerini yerine getirmeye çalışan yönetim, bakalım Sinan konusunda ne yapacak?

Bir başka gelişme ise Eren Derdiyok cephesinde yaşanıyor. Sezon başında attığı gollerle bu seneyi gol kralı olarak tamamlayacağını düşündüğümüz oyuncu, 10 maçlık periyodun ardından yedek kulübesine çekildi ve sezonu geri kalanında pek de düşünülen bir futbolcu olmadı. Tudor’un oyun sistemine de ayak uyduramayan oyuncuda, gelen haberlere göre kulübe ayrılmak istediğini iletmiş. Muhtemelen hafta sonuna kadar hem Sinan Gümüş’ün hem de Eren Derdiyok’un durumu belli olacak.

Şu anda Galatasaray’dan oyuncular giderken henüz gelenlerle ilgili söylentiler dışında bir şey bulunmuyor. Ligi 4.olarak tamamlayan takım, UEFA Avrupa Ligi’ne 2.turdan başlayacağı için 13 Temmuz’da sezonun ilk resmi maçına çıkacak. Bu nedenle Galatasaray, sezonu 19 Haziran’da açacak. Bu da demek oluyor ki, önümüzdeki günler yeni Sarı Kırmızılı takım için oldukça hareketli geçecek; çünkü Sarı Kırmızılı takım yeni oyuncularını ilk etap kampına yetiştirmek isteyecektir.

Youwin Bonusları ile Kazandırıyor!
Yeni 600TL Bonus fırsatı ile kazanın!

Para Yatırma bonusları ve size özel yüksek hoşgeldin bonusu ile YOUWIN kazandırıyor!