Galatasaray ve Fenerbahçe’den Haberler

Dün oynadığı hazırlık karşılaşmasından 3-0’lık galibiyetle ayrılan Sarı Kırmızılı takımda yüzler gülüyor. Tabii her ne kadar gerek kadro anlamında gerek oyun anlamında kendinden daha düşük bir takımla karşılaşmış olsa da özellikle ilk yarıda oynanan oyun, teknik patron Terim’in yüzünü güldürdü.

İlk yarıda sahaya bu sezon hemen hemen ilk 11’de görev alacak olan oyuncularla çıkan Sarı Kırmızılı takımın yeni transferi Muğdat perdeyi açarken Sinan Gümüş ise maçta son sözü söyleyen oyuncu oldu.

Tabii bu tip bir hazırlık maçı yinede Galatasaray’la ilgili henüz net bir şeyler ortaya koymasa da takımın yeni sezon için hazırlıklarına son sürat devam ettiğini söyleyebiliriz ancak ara ara basına düşen Gomis haberlerinin ilerleyen günlerde durumu ne olacak göreceğiz. Bildiğiniz gibi sezonun bitmesiyle sözleşmesi devam ediyor olmasına rağmen yönetimden yıllık ücretinde zam isteyen ve bu olmadığı içinde huzursuz olan oyuncunun her an gitmesi gibi bir durum var.

Fatih Terim’inde bu nedenden dolayı oyuncuyu gözden çıkardığı ve yerine daha genç bir ismin gelmesi konusunda yönetimle konuştuğu iddia ediliyor. Listenin başında ise Milan’ın genç oyuncusu Andre Silva var. 22 yaşındaki oyuncu 2 sezon önce Porto’dan büyük umutlarla alınmış ancak pek de parlak bir sezon geçirmemişti. Bunun üzerine bu sezon forvet hattını yenilemeyi düşünen Milan’ın oyuncuyu kiralık olarak göndermesi gündeme gelmiş. Galatasaray’ın da Şampiyonlar Ligi’nde olmasının yanı sıra Fatih Terim ve Gattuso’nun geçmişten bu yana getirdikleri ilişki düşünüldüğünde bu transfer olursa kimse şaşırmasın.

Tabii geçen sezon Galatasaray’ın tüm skor yükünü çeken Gomis’in ayrılması takımdan ne götürür şu anda bilinmez ama takım içinde huzursuzluk çıkarmasındansa gönderilmesi çok daha mantıklı olur.

Her gün neredeyse mali krizlerinden dolayı adım atmakta zorlandığını dile getirdiğimiz Fenerbahçe de dün önemli bir gelişme yaşandı ve yönetim Swansea City forması giyen Andre Ayew’i satın alma opsiyonunu da kullanacak şekilde 1 yıllığına kiraladı.

Ön alanda her yerde oynayabilen oyuncu, sağ – sol ve orta koridoru oldukça verimli bir şekilde kullanıyor. Bitiricilik konusunda da ayakları iyi olan Ganalı, Swansea City’nin haricinde daha önce Premier Lig’de West Ham United forması da giydi.

Bu transferin Fenerbahçe için net bir şekilde faydalı olacağını dile gertirebiliriz. Cocu’nun 4-3-3 oynayacağı sistemde zaten kanat forvetlerin önemi oldukça büyük olacaktı ve mevcut kadroda da yüksek seviye oyuncuların azlığı takımı lig başladığında sıkıntıya sokabilirdi. Şampiyonlar Ligi öncesi bu hamle takım için oldukça önemli oldu. Şimdi bir de forvet hattıyla ilgili problem çözülebilirse, o zaman Benfica karşısına Fenerbahçe eksikliklerini halletmiş bir şekilde çıkacaktır.

İlk maçın Portekiz de olması ve orada kendi taraftarı önünde Benfica’nın oldukça verimli maçlar çkartması Sarı Lacivertli takımı sıkıntıya sokacak konuların başında geliyor ancak Ayew gibi hem tecrübe anlamında hem de bu seviye maçları sık oynayan bir oyuncunun gelmesi Portekiz’de Fenerbahçe’nin elinin biraz daha güçlü olmasına neden olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna