Galatasaray ve Beşiktaş’tan Satır Başları

Sezonun başlamasına kısa bir süre kala Beşiktaş tarafında da hazırlıklar devam ediyor ve Siyah Beyazlı takımın oldukça hareketli günler yaşadığını da dile getirmek gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddiaya göre takımın Portekizlileri olan Quaresma ve Pepe’nin ayrılacağı yönünde ortaya atılan iddialar, bugün gelinen noktada gerçeği yansıtmıyor. Hem Başkan Fikret Orman hem de oyuncular burada mutlu olduklarını ve buradan başka bir yere gitmek istemediklerini dile getirmişler.  

Tabii zaman zaman bu tip açıklamaların olması bir taktik gereği de olabilir, ki bunun örneklerini defalarca gördük. Gerçi Şenol Güneş’in mevcut kadrodaki durumu düşündüğümüzde iki oyuncuyu bırakmasını da pek mantıklı bulmuyoruz. Pepe eğer kalacak olursa bu sezon Beşiktaş savunmasının en önemli ismi olurken, ön alanda da yine lider Q7 olacaktır.

Hücum oyuncusu konusunda da her geçen yeni bir iddia ortaya atılıyor olsa da şu anda net bir durumun olmaması da Beşiktaş adına şaşılacak bir durum değil. Oyuncu satmadan bunun imkanı yok denecek kadar az. Bir de uzun yıllardır Beşiktaş forması giyen ancak bir türlü oynama şansı bulamasa da kulüpten parasını almaya devam eden Mustafa Pektemek’le ilgili de artık yönetimin son noktaya geldiği ve bu oyuncunun kendisine kulüp bulması gerektiği iletilmiş.

Bu sene Umut Nayir gibi genç bir golcüyle anlaşan ve muhtemelen Şenol Güneş’in de zaman zaman kullanacağı oyuncudan dolayı Mustafa’ya pek fazla şans gelmeyecektir.

Bir süredir Milan’lı oyuncu Andre Silva’nın peşinde olan ve Portekizli oyuncuyu kiralamak isteyen Galatasaray’ı kulübe ödenecek olan kiralama miktarı sıkıntıya sokuyordu ancak Fatih Terim’in İtalya’dan çalıştığı dönemden kalan dostlukları bu bedeli ortadan kaldırdı. Tabii bu bir iddia ama eğer doğru çıkacak olursa ve oyuncu yıllık alacağı ücreti kabul ederse Galatasaray’ın bu sene yaptığı en başarılı işlerin başında bu transfer gelecektir.

Gomis’in hala beklenen seviyeye ulaşamaması ve durumunun da belirsiz olmasından dolayı Terim’in bu oyuncunun transferine öncelik verdiği biliniyor. Bitecek olursa Gomis’in durumu daha da netleşecektir.

5 Ağustos’ta Akhisar’la Süper Kupa ardından 10 Ağustos’ta deplasmanda sezonun ilk maçına çıkacak olan Sarı Kırmızılı takım, bu akşam da Yunanistan temsilcisi AEK ile bir hazırlık karşılaşması oynayacak. Süper Kupa maçında da zaten takımın yeni sezona hazırlık durumunun ne olduğunu biraz da olsa ortaya çıkacaktır. Tarihlerin birbirlerine yakın olması ise Galatasaray’ın bu sezon Şampiyonlar Ligi oynayacak olmasından dolayı da bir hazırlık olacak ancak normalde Eren Derdiyok’u oynanan tüm hazırlık karşılaşmalarında ön alanda oynatan Terim’in oyuncunun sakatlığından sonra bu pozisyon için hangi oyuncuyu hazırlayacağı ise soru işareti durumunda. Ön plana çıkan adaylar arasında ise bu sezon takıma katılan Muğdat var.

5 ağustos’ta oynanacak olan ve Galatasaray ile Akhisar arasında geçecek olan karşılaşmanın tüm ayrıntılarını burada bulabilirsiniz. Bu karşılaşmayla beraber lige hazırlanacak olduğumuzu düşünecek olursak, heyecanlı bir sezonun bizleri beklediğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna