Galatasaray, Tudor İçin Geri Sayıma Geçti

Süper Lig’in 16.haftasında Yeni Malatyaspor konuk olduğu Yeni Malatyaspor deplasmanından mağlubiyetle dönen Galatasaray da bazı değişiklikler için geri sayıma geçilmiş durumda.

Lige fırtına gibi bir başlangıç yapan ancak sonrasında özellikle deplasmanlarda oynadığı karşılaşmalarda sıkıntılar yaşayan Galatasaray da yönetim ve Tudor, taraftar baskısından dolayı karşı karşıya gelmişti. Bütün olayları fişekleyen durum ise Başakşehir deplasmanında alınan 5-0’lık mağlubiyet olmuştu.

Maçın ardından şu anda boşta olan Fatih Terim’i takımın başında görmek isteyen taraftar yönetime ciddi şekilde baskı yapmış ve olayların boyutunu değiştirmek istemişti. O haftadan sonra Galatasaray yönetimi Tudor’un arkasında durup her ne kadar yola devam etme kararı alsa da, artık böyle bir durumun kalmayacağı net bir şekilde ortada.

Belki yine değişiklik için Sarı Kırmızılı takım devre arasını bekleyebilir ama açık ve net bir şekilde söylemek gerekirse Tudor için artık geri sayıma geçildi.

Muhtemelen boşta olan Fatih Terim’de takımın başına gelecek ancak bunu zamanı şu anda net olmamakla beraber en kısa zamanda olacağı da konuşuluyor. Yönetim özellikle iç sahada Galatasaray’ın büyük gücü olan taraftarı karşısında almamak için bu adımı atmak zorunda kalacaktır.

Dün oynanan karşılaşmaya gelecek olursak Galatasaray adına sıkıntılı bir gece olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kendi evinde ilk yarıda 2-0’lık üstünlüğü ele geçiren Yeni Malatyaspor sahada pozitif bir oyunla güçlü bir kimliğe bürününce, konuk ekip bunun üstesinden gelemedi, ki zaten geçtiğimiz haftada kendi sahasında Akhisar Belediyespor önünde yine ilk yarıda geriye düşmekten kurtulamayan takım, 2.yarıda taraftarının gücüyle sahadan galibiyetle ayrılmıştı. Tabii bunun bir deplasman mücadelesi olması işin boyutunu değiştirdi ve Galatasaray bu haftayı mağlup kapamış oldu.

Galatasaray hattına yaşanacak gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna