Galatasaray Tempoya Devam Ediyor

Aradığı sol bek için çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Galatasaray, Juventus’ta yeni sezonda kadroda düşünülmeyen Asamoah’ı artık bitirmek istiyor.

Oyuncuya Juve’den kazandığının neredeyse 2 katını teklif eden ve bonservis demeye de hazır olan Cim Bom’un bu hafta İtalya’ya giderek bu transferi sonlandırması bekleniyor.

Asamoah’ın da kadroya giremeyecek olmasından dolayı bu transfere sıcak baktığını diğer yazılarımızda da belirtmiştik. Eğer çok ciddi bir aksilik çıkmaz ise bu transferin nümüzdeki hafta bitme olasılığı oldukça yüksek.

Sol bekte oldukça dinamik olan ve aslında ileriye dönük bir savunma beki olan Asamoah Galatasaray’ın mevcut oyun sistemine rahatlıkla uyum sağlayıp, oynayabileceğini de rahatlık dile getirebiliriz.

Bunun yanı sıra Barcelona da gözden çıkarılan Arda Turan’la da yakın temas halinde bulanan ve oyuncunun mali isteklerini karşılaşmaya hazır olan Sarı Kırmızlı takım, bu oyuncunun da transferini bitirmeye çalışıyor.

Tabii burada en nemli konu Barcelona’nın bonservis bedeli talep edip etmeyeceği konusu. İspanyol basınında yer alan haberlere göre de Barça yönetimi Arda’yı isteyen kulüplerin maaşını karşılaşması durumunda, oyuncuyu serbest bırakma kararı aldıkları yönünde. Eğer bu gerçekleşirse Galatasaray için Arda’da nemli bir güç olacaktır.

Uzun bir süredir de takımdan ayrılması gündeme gelen Sinan Gümüş’e Benfica haricinde Schalke, ve Hamburg’tan da çok ciddi teklifler geldi. Oyuncunun da ayrılmak istediğini bildiğimiz için milli takım arasında bu ayrılığında gerçekleşme olasılığının olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Stoper ihtiyacı içinde daha önce Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen Belçikalı oyuncu Denayer için girişimlerine devam eden Sarı Kırmızılı takım, oyuncuyu Man City’den istiyor. İngiliz ekibinin mevcut defans hattında oynama şansı oldukça az olan oyuncu da bu nedenle Galatasaray’a gelmeye oldukça sıcak bakıyor.

 

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna