Galatasaray, Şampiyon Gibi

Bu hafta kendi sahasında 3 maçtır yenemediği Trabzonspor’u 2-1’lik skorla geçen Galatasaray’da yüzler gülüyor.

Lige Tudor’la başlayan ancak büyük maçlarda sıkıntılı sonuçlar alan Galatasaray, Fatih Terim’in gelişiyle önce güven kazandı ve sonrasında da ciddi bir ivme yakaladı.  

Özellikle kendi sahasında oynadığı karşılaşmalarda, hücum anlamında oldukça efektif bir başarı sergileyen takım, Trabzonspor karşılaşmasının 80.dakikasında 2-0 önde olsa bile, kontradan pozisyon yedi. Bu da demek oluyor ki takım gerçekten bir şeyleri istiyor.

Bunun yanı sıra Galatasaray’da bir de Gomis’e başlık açmak gerekiyor. Bu sene başında Galatasaray’a gelen ve bu sezon şu ana kadar 32 resmi maçta 29 gol kaydeden oyuncu, Süper Lig’de de gol krallığına doğru adım adım gidiyor.

Tabii Gomis’in ceza sahasında bu kadar istekli olması, Galatasaray’ın muhtemelen kalan maçlarda da işine fazlasıyla yarayacaktır.

Ayrıca Süper Lig’de attığı 26 golle, tek başına Karabükspor ve Konyaspor’dan da daha fazla gol atmayı başaran oyuncu, Avrupa’nın da önde gelen takımlarını geçmeyi başardı. Bu alanda Avrupa baz alındığında geçemediği tek oyuncu Real Madrid forması giyen Cristiano Ronaldo oldu.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna