Galatasaray, Liderliğe Devam Ediyor

Süper Lig’in 27.haftasında sahasında Trabzonspor’u ağırlayan Galatasaray bu önemli 2-1’lik skorla kazanarak bu haftayı da 3 puanla bitirdi.  

Tabii uzun bir milli takım arasının ardından iki takımın bu maça sıkı çalışacağını dile getirmiş ve Trabzonspor’un son maçlarda bu deplasmanda iyi skorlar aldığını da dile getirmiştik.

Oyunun ilk dakikasından itibaren rakip sahaya yerleşen ve genelde de oyun dinamiklerine bu şekilde başlayan Galatasaray, bu yine oldukça efektif bir şekilde oynadı. Zaten Fatih Terim’in oynattığı bu sistemi genel olarak uyguladığını biliyoruz ancak bunu bilen Trabzonspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay’ın bunu engellyecek bir şey yapmaması ise, konuk ekibi geriye düşürdü.

İlk 11’in çoğunluğu milli futbolculardan oluşan Bordo Mavili takımın oyunu bu kadar geride kabul etmesi ise pek de anlaşılacak bir durum değildi. 2 yarıda da oyunun her diliminde iyi çalışan Galatasaray, aldığını bu sonuçla önemli bir virajı kayıpsız dönmüş oldu.

Trabzonspor ise Avrupa yarışında telafi edemeyeceği bir yara alarak artık rakiplerinin de kaybetmesini bekleyeceği bir durumun içine düştü.

BONUS: 1000TL 'YE KADAR 100%
Oyna