Galatasaray Kritik Bir Haftada

Süper Lig’in 15.haftasında sahasında Akhisar Belediyespor’u konuk edecek olan Galatasaray cephesinde ortam oldukça gergin ve takımı oluşturan herkesin diken üstünde olduklarını söyleyebiliriz.

Geçen hafta alınan Beşiktaş mağlubiyeti sonrasında ortaya konan kötü futbolda kimseleri tatmin etmemiş ve teknik Tudor’la yolların ayrılacağı yönünde haberler çıkmaya başlamıştı. Listenin tepesindeki aday ise Fatih Terim.

Tüm bu gelişmelerin ardından hafta arası toplanan Başkan ve yönetim kurulu üyeleri hocayla devam kararı alırken, bu kararı ilk yarının bitimine kadar olacağıyla ilgili şüpheler de yok değil.

İlk yarının bitimine 3 hafta kala teknik direktör değişikliği kimsenin yararına olmayacaktır. Bunun farkında olan yönetim de muhtemelen bu 3 haftalık dilimde alınan sonuçların ardından kararını verecek. Bu noktada da farklı senaryolar üretilebilir. Galatasaray 3 maçı kazanırsa, Tudor’la yola devam edilebilir ancak 2.yarıda alınacak sıkıntılı sonuçların ardından tekrarda gündem değişir. Takım kötü giderse hoca değişir ve her şey iyi gitse bile hoca değişir. Bu durumda da aslında Tudor’la Galatasaray ilişkisinin artık sonlarına doğru geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu hafta kendi sahasında Akhisar’ı ağırlayacak olan takımın iç saha karşılaşmalarında tempolu ve olumlu oyunlara imza attıklarını biliyoruz ancak Akhisar takımı dirençli bir takım olmasından dolayı Sarı Kırmızılı takımı zorlayabilir ve Galatasaray’ın eski oyuncusu Okan Buruk, eski takımında bir değişiklik yaratabilir. İki takımında kazanmak için sahada olacakları karşılaşmada, Galatasaray’ın psikolojik dengesini düşündüğümüzde, ki buna biraz dengesizlik demek daha doğru olur. Bu şartlarda iki takımda tabelayı hareketlendirecektir.

BONUS: 300TL 'YE KADAR 100%
Oyna