Galatasaray Günlüğü

Galatasaray’da sıcak haberler yaşanıyor. Transfer çalışmalarına devam eden Sarı Kırmızılılar, Galatasaray’ın eski oyuncusu Arda Turan’ın peşine düştü.

Barcelona da sezon başı kampına katılan ancak bekleneni veremeyen Arda’ya teknik direktöründen veto geldi. Aslında sezon başı da Arda’nın gideceği konuşuluyordu ancak sezon başında kendisini denemek isteyen Hoca, Arda’yı kullandı ancak takımın dengelerini düşündüğümüzde tecrübeli oyuncunun oynaması pek ihtimal dahilinde değil gibi görünüyor.

Hatırlayacak olursanız bir süre önce milli takımı da Fatih Terim’le yaşadığı sıkıntıdan dolayı bırakan ve şaşırtıcı bir kara alan Arda’yı uzun bir dönem gündem taşımıştık.

Başkan Dursun Özbek’te bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Turan’ın iyi bir Galatasaraylı olduğunu dile getirmiş ve oyuncunun gelmesi halinde de kaptanlığın yeniden kendisine verileceğini söylemişti.

Durumu genel olarak değerlendirdiğimizde bu sezon Barcelona da forma şansı zor olan Arda’nın Galatasaray’a transferi olacak gibi görünüyor. İspanya piyasasında eskiye göre iyi bir ortamı olmayan Arda’ya yüksek klasman bir takımdan teklif gelme şansı da olmayacağı için, bu iddiayı doğrulayabiliriz.

Hazır Arda demişken, milli takımın yeni teknik direktörü Lucescu’nun da Barcelona’nı oyuncuyla görüştüğü ve takıma yeniden kazandırmak istediği de biliniyor.

Bir süredir Fatih Terim’in de takımın yeni teknik direktörü olacağı ile  ilgili de konuşan Başkan, böyle bir durumun söz konusu olmadığı ve mevcut teknik direktör Tudor’la yola devam edileceğini açıklarken, bu durumların Galatasaray cephesine zarar vereceğini de sözlerine ekledi.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna