Galatasaray Günlüğü

Transfer çalışmalarına olanca hızıyla devam eden Galatasaray, Belhanda transferinin ardından Sneijder ve takımın diğer Hollandalı oyuncusu De Jong için birkaç gün içerisinde son kararı verecek.

Yarınki kampa katılacak Sneijder ile ilgili özellikle Belhanda transferinden sonra bildiğiniz gibi gidip gitmeme konusu uzun bir süre gündemde kaldı. Şu anda kadar gelinen aşamada ise oyuncunun kulüpten ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. De Jong ise hiçbir şansı bulunmuyor.

Sneijder’in olası bir gitme durumunda takımı ise muhtemelen Hollanda Ligi’nden bir takım olacak. De Jong içinse henüz bir gelişme yok. Bir süredir Türkiye’den 3 takımın peşinde koştuğu M.City’li Clichy defteri de Galatasaray için kapanmış durumda. Oyuncu yaptığı açıklamada Süper Lig’de oynamak istemediği belirtmiş. Bu durumda Galatasaray da muhtemelen diğer alternatiflere yönelecek.

Savunma için Beşiktaş’ında uzun süredir peşinde koştuğu Sevilla forması giyen Rami’nin peşine düşen Sarı Kırmızılı takım bu oyuncudan haber bekleyecek.

Sağ bek pozisyonu için de Ajax’ta oynayan Tete’den olumlu bir haber alamayınca rotasını Fransa’ya çeviren Galatasaray transfer heyeti, Lille’de forma giyen 26 yaşındaki Corchia’yı gündemine aldı. Aynı zamanda Fransız Milli Takımında da görev alan oyuncu, sağ bek pozisyonunun dışında orta alanda da forma giyebiliyor. Tudor’un da onay verdiği oyuncuda tek problem mali şartlar. Galatasaray eğer bu konuyu aşabilirse oyuncuyla anlaşma sağlayabilir ama yabancı basına göre, oyuncuyla Avrupa’nın önde gelen kulüpleri de ilgileniyor.

Gomis ve Belhanda’nın ardından Sao Paulo da forma giyen Maicon’u da bitirmek üzere olan Sarı Kırmızılı takım, bu üç oyuncuyu Slovakya kampına yetiştirmeye çalışacak.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna