Galatasaray Günlüğü

Bir süredir peşinde olduğu Gomis’i renklerine bağlamak için her yolu deneyen Galatasaray yönetimi Swansea’nin 5 milyon euro’luk rakamdan aşağı inmemesi ve diğer kulüplere de devamlı oyuncunun satılacak olmasıyla ilgili bilgiler göndere Swansea’nin, oyuncunun fiyatını daha da artırmak için bu yollara baş vurduğu gelen haberler arasında.

Daha önce sizin de bildiğiniz gibi bu oyuncuyla prensipte anlaşma sağlanmış ancak Swansea’nin bir türlü son adımımı atamaması sebebiyle de transfer de bir türlü sona varılamamıştı.

Yeni gelişmelere göre Premier Lig ekibi Başakşehir’de forma giyen Adebayor’u alıp, takas olarak bu oyuncuyu kullanmak istemesi Galatasaray’ı da sıkıntıya soktu. Başakşehir’e oyuncu artı para teklifinde bulunan İngiliz ekibi, Başakşehir’in 5.5 milyon euro gibi bir rakama çıkmasıyla geri adım attı.

Aslına bakıldığında da şu anda kadrosunda düşünmediği Gomis’in tamamen piyasasını artırmaya çalışan Swansea, Galatasaray’ın elini çabuk tutmasını istiyor, ki Sarı Kırmızılı kulüpten gelecek katkıyla da yeni sezonda takıma katkı yapmak istiyor. Şu ana kadar gelinen durumda ise oyuncunun Galatasaray’a gelmesi biraz sıkıntılı gibi duruyor.

Bir yandan da Napoli’de forma giyen Chiriches transferi için de Napoli ile devamlı görüşme halinde olan Galatasaray yönetiminin bu transferi de bitirmeye oldukça yaklaştığı gelen haberler arasında. Oyuncunun da Türkiye’ye gelmeye sıcak bakması, bu transferi tabii ki kolaylaştıracaktır ancak İtalyan basınını göre de oyuncuya diğer Avrupa takımlarından da taliplerin olması bu transferin gerçekleşmesini engelleyebilir.

Deportivo’da forma giyen sağ bek oyuncusu Juan Fran’la transferinde de kulüple son aşamaya gelen ve oyuncuyla her konuda anlaşan Galatasaray yönetimi, Deportivo’nun bonservis konusunda biraz daha indirime gitmesini bekliyor. Sağ bek pozisyonu haricinde, sağ önde de oynayabilen oyuncu, yaptığı asistlerle ve oyun disipliniyle dikkat çekiyor.

Emre Çolak’ın da geçtiğimiz sezon Deportivo forması giymesi ve bu oyuncuya Galatasaray’la ilgili olumlu bilgiler vermesi de, oyuncunun Galatasaray’ı tercih edecek olmasında önemli bir etken olacaktır.

Galatasaray’da bir dönemin sonu

Alt yapısında yetiştiği Galatasaray’da 2003 yılından beri de A Takımda forma giyen Sabri Sarıoğlu’nun bu sene sözleşmesi bildiğiniz gibi bitmişti. Daha öncede takıma sağ bek alınmasına rağmen ve hatta zaman zaman da kadro dışı olmasına rağmen, Galatasaray’dan asla vazgeçemeyen Sabri Sarıoğlu’nun biten sözleşmesi karşısında Galatasaray yönetimin ne yapacağı merak konusuydu ancak Galatasaray yönetimi son kararını vererek oyuncusuna teşekkür etti.

Galatasaray’da A Takıma sağ kanat oyuncusu olarak başlayan ancak ilerleyen dönemlerde ön libero sonrasında da sağ bekte forma şansı bulan Sabri, uzun süre savunmada oynayarak önemli işlere imza attı. İlerlemiş yaşına rağmen ve Galatasaray’a transfer edilen onca sağ kanat oyuncusuna rağmen, geçen bunca yılda hep forma şansı bulan Sabri, Galatasaray efsaneleri arasındaki yerini de aldı.

Bundan sonraki süreçte de muhtemelen özellikle Süper Lig’den Sabri’ye transfer teklifleri gelecektir. Sabri’nin her ne kadar futbola veda edeceği konuşulsa da, biz oyuncunun 1 yıl daha devam edeceğini düşünüyoruz.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna