Galatasaray Gündemi

Transfer çalışmalarını son sürat devam eden Galatasaray’da yeni isim Hırvat ön libero oyuncusu Alen Halilovic. Tabii son zamanlarda Galatasaray’ın ilgilendiği oyuncuların çoğunun Hırvatistanlı olması muhtemelen kimseyi şaşırtmıyordur.

Teknik direktör Tudor’unda Hırvat olması sebebiyle önümüzdeki senenin kadrosunu oluştururken, Tudor’un yakından tanıdığı ve irtibat açısından sıkıntı çekmediği oyunculara yönelen Galatasaray, bir dönem Barcelona’da da forma giyen hatta oyuncunun Avrupa’ya açılmasını sağlayan takım olan Barça, oyuncuyu bir süre takımda tuttuktan sonra Hamburg’a sattı.

Real Madrid’te forma giyen Luka Modric’e benzetilen oyuncu, top saklama yeteneği ve paslarıyla ön plana çıkıyor. Bir de yaşının genç olması Galatasaray açısından ayrıca önemli. Geçtiğimiz sezon bu mevkide Selçuk, Tolga, Josue ve Nigel De Jong’dan faydalanmaya çalışan Sarı Kırmızılı takım, özellikle Tolga’dan istediği verimi alırken, merkez bölgede set oyunu kurma konusunda başarılı olamadı.

Sezon boyunca Sneijder’in etkili oyunuyla 3.bölgede etkili olan takıma, Selçuk İnan’ın yanına kesinlikle geçiş oyununu iyi oynayan birinin gerektiğini söylemek durumundayız.

Forvet hattı için de çalışmalarını devam ettiren Galatasaray, Meksika takımı Pachuca’da forma giyen Lozano’yla ilgilendiği haberi dün akşam saatlerinde ortaya çıkmışı ancak bu oyuncuyla uzun süredir ilgilendiği ortaya çıkan M.City’nin bu transferi bitirecek olması, Galatasaray’ın rotasını başka isimlere çevirdi.

Galatasaray’ın gündemindeki en değerli isim ise geçtiğimiz sezon Nice forması giyen Belhanda. Faslı oyuncu sezon sonunda yaptığı açıklama, önümüzdeki sezon Ukrayna Ligi’nde forma giymek istemediğini belirtmişti. Bunun üzerine atağa kalkan Galatasaray, oyuncu için şu anda en ciddi teklifi yapan takım durumunda.

Bu arada takımdan ayrılacak isimlerde Galatasaray’da belli olmaya başladı. Hakan Balta’yla ilgilenen Göztepe, Sarı Kırmızılı ekibe transfer teklifini iletti. Tudor’un da kadroda düşünmediği oyuncunun İzmir ekibine yakın olduğu belirtiliyor.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna