Galatasaray Gündemi

Galatasaray da Tudor’un oynatmaya pek sıcak bakmadığı Sinan Gümüş Fatih Terim’in tekrardan takımın başına gelmesiyle beraber yeniden kadroda düşünülmeye başlandı ve oyuncuya yeni bir kontrat teklifinin de yapılacağı konuşuluyor.

Sezon başında da transferi gündemi gelen ancak gitmeyi tercih etmeyen Sinan Gümüş muhtemelen takımda kalacaktır. Sinan’la beraber Yasin Öztekin için de yeni bir teklife hazırlanan Galatasaray yönetimi en kısa sürede iç transferi bitirmek isteyecektir.

Ligin 2.devresi için en kısa zamanda çalışmalarına başlayacak olan Galatasaray, bir yandan Juventus’tan Asamoah’ı renklerine bağlamak için uğraşırken, bir yandan da sol bek için alternative planlar hazırlıyor.

Fatih Terim’in milli takımdan yakından tanıdığı Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım’ın da listede olduğu ve bu oyuncunun transferi için de Sarı Lacivertli takımın o bölgeye yapacağı transfere göre netleşeceği konuşuluyor. Bildiğiniz gibi Fenerbahçe de o pozisyon için takıma takviye yapmak istiyor. Bu transfer gerçekleşmiş olursa muhtemelen Hasan Ali Kaldırım’da Galatasaray’a gitmeye sıcak bakacaktır.

Fatih Terim bir yandan da milli takımda beraber çalıştığı oyuncuları da Galatasaray’a getirmek için ikna turları atıyor. Bunlardan biri de Kaan Ayhan. Savunmanın 3 bölgesinde oynayabilen oyuncuyu takıma getirmek isteyen Terim, defansif anlamda elini daha da güçlendirmek istiyor. Daha önce de yine Terim’in milli takımdan öğrencisi olan Çağlar Söyüncü için girişimlerde bulunduğu yazmıştık ancak bunun olma ihtimali Kaan Ayhan transferiyle karşılaştırıldığında çok daha zor.

Galatasaray gelecek sezon için de planlamalarını yapıyor. Schalke’nin orta saha oyuncusu Max Meyer için teklif yapmaya hazırlanan Galatasaray, oyuncunun sezon sonu söşleşmesinin bitecek olmasını avantaja çevirmeye planlıyor. Bu nedenle de bu işi şimdiden bitirip, oyuncuya imza parası verdirmenin yollarını arayacak. Tabii Bundesliga da forma giyen oyuncunun pazarı oldukça geniş olduğu için, bu transfer için Galatasaray’ın çok çalışması gerekecek.

BONUS: 1000TL 'YE KADAR 100%
Oyna