Galatasaray da Tudor Yolcu Oldu

Bu hafta oynanan ve Yeni Malatyaspor’un 2-1’lik galibiyetiyle sonuçlanan maçın ardından gönderilmesi beklenen Tudor’un ne zaman gideceğiyle ilgili soru işaretleri olduğunu ancak bunun en kısa zamanda gerçekleşeceğini yazmıştık.

Dün ki mağlubiyetten sonra acilen toparlanma kararı alan yönetim akşamüzeri Tudor’la yolları ayırdı. Tabii beklenilen bir son olduğu için oldukça normal bir durum gibi gelse de Galatasaray için gerçek tablonun şimdi başlayacağını söyleyebiliriz.

En kısa zamanda yeni teknik direktörle yola çıkacak olan Galatasaray’da bu kadroyu kuran Tudor ve kadroyu da inşa ederken tamamen kendi dinamiklerine göre planlar yaptı. Şimdi gelecek olan yeni teknik direktörün, bu kadroyu tanıması ve bunun üzerinden de bir sistem kurması hayli zor olacaktır.

Sadece lig de bu haftadan sonra kısa bir devre arası durumu var. Muhtemelen de bu araya girilmeden önce Galatasaray bu konuyu çözecektir. Adaylar arasında ise Fatih Terim adı ön plana çıkıyor. Son dönemlerde hemen hemen Sarı Kırmızılı takımdan bir teknik direktörün ayrılması halinde eğer boştaysa takımın başına gelen deneyimli teknik adam bir kez daha Galatasaray ile yollarını birleştirebilir.

Ayrıca takımın başına özellikle ara bir dönem de olduğu için Avrupa dan bir hoca gelmesine sıcak bakılmayabilir; çünkü yeni gelenin zaten önce kendisinin Türkiye’ye uyum sağlaması gerekecek. Bu nedenle de yine yerli teknik direktör ön plana çıkıyor. Fatih Terim haricinde adaylar arasında şu anda lig de Akhisar Beldiyespor’u çalıştıran Okan Buruk da var.

Genç yaşına rağmen çalıştırdığı takımlarda başarılı olan ve aslında bir marka olmayı başarmış gibi gözüken Okan Buruk’un biraz daha zamana ihtiyacı olsa da, ne olacağı belli olmayabilir. Eğer hatırlayacak olursanız uzun bir süre önce Galatasaray’ın eski oyuncularından Bülent Korkmaz yine Galatasaray’da bu şekilde çalkantılı bir dönemin içinde takımın başına geçmişti.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna