Galatasaray da Sessizlik!

Hafta arası oynadığı UEFA Avrupa Ligi ön eleme mücadelesinde Östersunds deplasmanında aldığı 2-0 mağlubiyetle oldukça ağır bir yara alan Galatasaray da kazan kaynamak üzere.

Sezonun ilk resmi maçına çıkan Galatasaray, 90 dakikalık oyunda oldukça sıkıntılı bir performansa imza atarken, yeni transferlerde neredeyse hiç etkili olamadılar.

Takıma yeni katılan oyunculardan Gomis ve Maicon’un ilk 11’de sahaya çıktığı karşılaşmada, Belhanda sakatlığı nedeniyle ilk 18’lik kadroda yer alamadı. Karşılaşma iki taraf açısından da oldukça kontrollü başladı ancak Östersunds’un kendi liginde bir süredir maçlara çıkıyor oluşu çok net bir şekilde belli oluyordu.

Pozisyon ağırlığı genelinde ev sahibinde olurken, Galatasaray genelde yan paslarla oyunu tutmaya çalıştı ve bir süreye kadar dayanabildi. Orta sahada da yaratıcı oyuncu eksikliği fazlasıyla göze çarparken, Belhanda’nın 2.karşılaşmada oynayacak olması Galatasaray adına olumlu bir gelişme olsa da, 2-0’lık skordan dönmek oldukça zor olacaktır.

İlk maçta darbeye bağlı sakatlık yaşayan Yasin Öztekin’in durumu da belirsizliğini koruyor. Sağ ayak serçe parmağında kırık oluşan oyuncunun durumu ilerleyen günlerde belli olacak.

Bildiğiniz gibi Sneijder’i takımdan gönderen ve yeni sezon için kendisiyle çalışmak istemediklerini söyleyen teknik kadroyu, yönetim dinlemiş ve takımın geçtiğimiz sezon skor yükünü çeken oyuncusunu takımdan göndermişlerdi. Sadece bununla da kalmayıp yine geçen sezon alınan olumlu sonuçlara doğrudan katkı yapan Podolski ve Bruma’da takımdan ayrılmıştı.

Östersunds maçında kaleye gidemeyen Galatasaray’ı görünce açıkçası Sarı Kırmızılı takımın bu sezon işinin oldukça zor olacağını rahatlıkla söylemek gerekiyor. Zaten sezonun ilk kampından beri Tudor’la bu işin olmayacağını söylemiştik.

Maçın ardından Florya Metin Oktay Tesislerine gidip, takımı protesto eden taraftarın bu sezon duracağını da zannetmiyoruz ve eğer hatırlayacak olursanız Tudor’un devre arasını göremeyeceğini de altını çizmiştik. Şimdi bu yorumumuz altını da siyahla çizmek gerekiyor, çünkü bu tabloda Tudor’un işinin oldukça zor olduğunu belirtmek gerekiyor.

İç sahada sadece mağlubiyetlerde değil takımın tat vermediği her an muhtemelen protesto izleyeceğiz.

Sağ bek transferi için bir süredir Sevilla ile görüşmelerde olan Galatasaray, Mariano transferini de KAP’a bildirdi. Muhtemelen oyuncuyla resmi sözleşme bu hafta içinde atılacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna