Galatasaray da Östersunds Sendromu!

UEFA Avrupa Ligi’nde Östersunds’a elenen Galatasaray da sallantılar devam ediyor. Özellikle eleştiriler yönetim ve Tudor üzerine olurken, Sarı Kırmızlı takım da lig başlamadan tüm bunlardan kurtulmak için transfere yüklenmeye devam edecek.

Östersunds maçında oldukça sıkıntılı bir oyun ortaya koyan ve maçın sadece ilk yarısında en azında hücumda doğru işler yapmış olsa da bunun devamını getiremeyen Sarı Kırmızılı takım, oyunun 2.yarısında da oyundan iyice düştü ve kalesinde golü gördükten sonra da oyunu bıraktı.

Tabii kadro derinliği konusunda oldukça sıkıntılı bir süreç yaşayan ve bu karşılaşmada özellikle Belhanda ve Gomis’e güvenen Galatasaray’ın bu kadar sıkıntı yaşaması oldukça normal.

Bu iki futbolcudan da maç boyunca bekleneni alamayan Galatasaray da özellikle Belhanda neredeyse sahada bile yoktu.

Tudor’da maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, henüz istediği bir kadronun elinde olamadığını savunurken, lige kadar takımı 4 yada 5 ismin daha katılacağını sözlerine ekledi.

Maçın ardından Başkan Dursun Özbek, West Ham’ın oyuncusu olan Feghouli transferi için İngiltere’nin yolunu tutarken, bu oyuncuyla anlaşıp döneceği iddia edildi. Bunun yanı sıra yine Galatasaray’ın radarında olan İmbula, Fernando ve Denayer için İngiltere de nabız yoklanacak.

Bu oyuncuların Sarı Kırmızılı takıma katılması olumlu olacaktır ancak bu kadar yeni oyuncunun Galatasaray da uyum sağlaması oldukça zor olacağından Sarı Kırmızılı takım adına olumlu bir şey söylemek oldukça zor.

Takım her ne kadar çareyi yeni oyuncularda arasa da problemin bu olmadığını rahatlıkla söylemekle beraber, Galatasaray’ın ana omurgasında sıkıntı olduğunu da rahatlıkla dile getirebiliriz. Bir yandan da Fenerbahçe’den ayrılan Volkan Şen’i kadrosuna katmak için harekete geçen Galatasaray’ın bu oyuncuyu da bitirmek üzere olduğu da Galatasaray’ın gündemini oluşturan bir diğer konu olarak ön plana çıkıyor. Bu transferin ayrıntıları da muhtemelen birkaç gün sonra belli olacaktır.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna