Galatasaray da Lucescu Sesleri!

Galatasaray da yine Mircea Lucescu ismi anılmaya başladığına göre işler sıkıntıya girmiş demektir. Bildiğiniz ve tahmin edeceğiniz üzere ne zaman Süper Lig’den bir takım sıkıntı yaşasa Rumen Teknik adamın adı her yerde yazılmaya başlanır.

Şu anda da Galatasaray odaklı böyle bir durumun tam olarak içine girdik. UEFA Avrupa Ligi’nde 2. Östersunds maçından önce konuşulmaya başlanan Lucescu, gün geçerek daha sık konuşulmaya başlanıyor.

Bunun üzerine çıkan bir haberde de Tudor yaptığı açıklamada, Lucescu gibi bir teknik adamın altında bile çalışabileceğini dile getirirken, bunun üzerine de Lucescu’nun sportif teknik direktörlüğe getirileceğiyle ilgili dedikodular başlamış oldu.

72 yaşına gelen Rumen çalıştırıcının yaşı gereği de biraz daha geri planda kalmasını düşünen yönetim, takımın tüm kurgusunu kendisine bırakarak, takımı yönetmesini isteyecek ancak bu kadar Lucescu haberi olsa da henüz o taraftan gelen bir haber yok. Bu nedenle de muhtemelen bu haberler biraz daha yazılacaktır.

Tabii Galatasaray’ı şu anda içinde bulunduğu durumdan Lucescu kurtarabilir mi? Bu kısmı bilemiyoruz ancak şu konuda belki ortak bir dil oluşturabiliriz; bu da Galatasaray da organizasyon problemi olması ve bunun da öyle bir kişiyle çözülecek bir durumunun olmaması.

Bir kere takımın omurgasında sıkıntılar var Uzunca bir süredir orta sahanın yükünü Selçuk İnan’ın artık formdan düşmesi ve eskisi kadar oyunun içinin olamaması ve sadece Melo’yla ikili oynadığında verim alınan bir oyuncu olması, başka bir şekilde de düşünülmeli.

Melo’nun ardından oraya devamlı Brezilyalı oyuncu gibi bir pozisyon adamının bulunamaması Selçuk’un durumunu etkiliyor. Bu kısma ne kadar katılırsınız bilemeyiz ancak burada dramatik bir durum söz konusu. Oyuncuya bağlı sistemlerin ve plansız programsız transferlerle beraber anlık çözümler görüldüğü üzere takıma fayda sağlamıyor ancak devamlı kulübün organizasyonu yaması gereken kişileri sürelerini uzatmak için girişimlerde bulununca da takımın bu hale gelmesi kaçınılmaz oluyor.

Açıkça belirtmek gerekirse de Galatasaray’ın bu sezon işi çok zor olacak. Özellikle dış sahada sıkıntı yaşayacağını düşündüğümüz Galatasaray, şu anda oynanan oyuna baktığımızda iç sahada dirençli takımlara karşı da sıkıntı yaşayabileceğini söyleyebiliriz.

Bu haberlerle beraber Feghouli ve Fernando transferleri için de çalışmalarını sürdüren Galatasaray kesenin ağzını açıyor. Ortaya atılan iddiaya göre de bu iki oyuncuyla prensipte anlaşıldı ancak oyuncuların kulüplerini bonservis konusunda ikna etmek gerekiyor. Bu oyuncuların transferleriyle ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.

 

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna