Galatasaray da Keyifler Yerinde

Süper Lig’e 3’te 3 yaparak başlayan Galatasaray yoluna tam gaz ediyor. Oynanan karşılaşmalarda da tempolu bir oyunla yoluna devam eden Galatasaray’da hedef 9.haftada oynanacak olan Fenerbahçe maçına kadar ligi kayıpsız olarak götürmenin peşinde.

Bu süreçte arada Antalyaspor, Kasımpaşa, Karabükspor ve Konyaspor ile karşılaşacak olan Sarı Kırmızılı takım, daha sonrasında da deplasmanda Fenerbahçe’nin konuğu olacak.

Bu sürece kadar iyi giderek psikolojik olarak da ligde üstünlüğü ele almak isteyen Galatasaray, bu kez Kadıköy de bu işi bitirmek isteyecek.

Beklenmediği halde lige bu kadar iyi başlayan Galatasaray’ın bunun devamı içinde çok uğraşması gerekecek. Bursaspor deplasmanının yanı sıra Konyaspor’la da deplasmanda oynayacak olan Sarı Kırmızılı takım, eğer bu deplasmanlardan da puanla ayrılırsa, o zaman şampiyonluğun en ciddi adaylarından biri olacaktır.

Milli arada çalışmalarına devam eden Galatasaray, şu ana kadar oynanan 3 maçta ortalama olarak yapmış olduğu 60 dakikalık yüksek presli oyunun üstüne çıkmayı hedefleyecek. Tudor’unda yapığı açıklamalardan bunu fazlasıyla anlıyoruz.

Yeni transfer Feghouli’nin de takıma katılmasıyla beraber, kadro anlamında ciddi olarak genişleyen takımda, sağ tarafta oynayan Rodrigues ilk 11’den alınıp yedeğe çekilebilir.

Bundan sonraki süreçte de muhtemelen oyuncu hamle oyuncusu olarak değerlendirilecektir. Bunun da aslına bakarsanız takımda daha da olumlu etkiler vereceği düşünülebilir; çünkü 60.dakikanın ardından takımın düşen formu için Rodrigues gibi hızlı oyuncular kısa sürede etki yaratacak güce sahiplerdir.

Galatasaray’ın değişen orta sahasında en dikkat çekici isim ise Tolga Ciğerci. 3 karşılaşmada da takımı adına skor yaratan isim, orta sahasının sol tarafında oldukça etkili bir performans sergiliyor. Bu da ligin ilerleyen haftalarında devam edecektir. Bildiğiniz gibi de zaten bu performansının ardından da Milli takımın oynayacağı Ukrayna ve Hırvatistan maçının kadrosuna dahil edildi.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna