Galatasaray da Kazanlar Kaynıyor

Galatasaray da bu hafta sonu başlayacak olan Süper Lig öncesi kazan kaynamaya devam ediyor. Son oynanan hazırlık maçında takımın Herta Berlin’e mağlup olması sonrasında artık Başkan Dursun Özbek’in de Tudor’a olan güvenin azalması özellikle bu pozisyon için dedikoduları daha da artırdı.

Bu pozisyon için adı geçen ismin Fatih Terim olması ve bu olasılığının da olma ihtimalinin her geçen gün artması muhtemelen hem Tudor’u hem de ekibini her ne kadar basına yansımasa da ciddi derecede etkiliyordur.

Yönetim ise 2 alternatif üzerinde duruyor. 1.ihtimal Terim’in daha önce Lucescu’ya teklif edilen sportif direktörlük pozisyonuna gelmesi; diğeri ise Terim’in yeniden kulübeninb başına gelmesi. Ortaya atılan iddialara göre de Terim, sportif direktörlükten ziyade takımın başına geçmeye daha sıcak bakıyor.

Tabii ligde ilk 3 haftalık dönem Galatasaray için oldukça önemli olacak; çünkü bu süreçte alınacak olan herhangi bir mağlubiyet Galatasaray için çok ciddi sıkıtılar yaratabilir. Geldiği günden bu yana takımda beklenilen etkiyi yaratamayan Hırvat çalıştırıcının takım ve taraftar bazında kredisinin bulunmaması, Galatasaray’da bu tip konuların konuşulmasına neden oluyor.

Teknik direktörlük kısmı bir yana Galatasaray da oyuncu bazında da krizler yaşanacak gibi duruyor. Takımın önemli isimlerinden biri olan Selçuk İnan’ın geçen sezonun beklenen seviyenin altında tamamlaması ve bu sezona da iyi başlamaması forma şansının zor olduğunun işareti olarak yorumlanabilir.

Son oynanan hazırlık maçında Osmanlıspor’dan transfer edilan Ndiaye’nin orta sahada etki bir performansa imza atması sonrasında Tudor’un 2.bölge organizasyonu Fernando, Ndiaye ve Tolga’dan yana kullanacağı tahmin ediliyor.

Selçuk İnan’ın kulüpte ne kadar güçlü bir oyuncu olduğunu düşündüğümüzde yedek kulübesinde oturacak olması ilerleyen süreçte işin boyutunu daha da başka seviyelere çekebilir. Bu nedenle Galatasaray’ın oyuncu psikolojileriyle de ilgilenmesi gerekecek. Buradaki kredi durumunun azlığı Galatasaray’ın ilk 5 haftalık dilimine ciddi derecede etki edebilir.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna