Galatasaray Cephesi

Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray, Ağustos Ayı’nda başlayacak olan yeni sezon için hazırlıklarına devam ediyor. Dün de bu kapsamda Tunus’un Club African takımı ile bir hazırlık maçı yapan Terim’in öğrencileri mücadeleyi yeni transferi Onyekuru’nun attığı golle kazanmayı bildi.

Rakinin oldukça sert bir oyun oynaması nedeniyle 20.dakikadan sonra pas alış-verilerinden sıkıntı yaşayan Sarı Kırmızılı takım oyunu biraz daha rölantiye alarak oynamaya çalıştı. 2.yarıyla birlikte oyuna daha hızlı olan oyuncularını alan deneyimli teknik adamın bu planı tuttu ve Galatasaray karşılaşmayı 1-0 kazandı.

Tabii Sarı Kırmızılı takımın oyun anlamında henüz beklenen seviyeye gelememesi de net bir şekilde ortadaydı ancak şunu da belirtmekte fayda var ki, o da buy tip karşılaşmalarda zaten oyuncular genel olarak konsantrasyon konusunda sıkıntı yaşarlar. Bunu da bu mücadelede doğal olarak gördük. Bunun yanı sıra Galatasaray gündeminde Gomis problem bitmiyor. Geçen sezonun bitmesiyle yıllık ücretinde zam isteyen ancak Galatasaray cephesinin de bu konuda net olması sebebiyle orta yolu bulamayan iki taraf henüz anlaşamadı. Bu da iki tarafın canının sıkılmasına sebebiyet veriyor.

Geçen sezon takımın skor yükünü çeken ve bu sene birdenbire böyle bir duruma gelen oyuncu sadece bu nedenden dolayı takımdan da ayrılabilir. Zaten mali olarak sıkıntıları bulanan takımın oyuncu alabilmesi için elinden oyuncu çıkarması gerekiyor. Bu nedenle de eldeki değerli oyuncular her an gidebilir.

Listenin bir diğer ucunda ise Galatasaray’ın Fas’lı oyuncusu Belhanda var. Avrupa’dan talipleri olan oyuncu eğer ederini bulabilecek bir rakama çıkarsa muhtemelen Belhanda Galatasaray’dan ayrılacaktır. Oyuncuyu gönderdikten sonrada Sarı Kırmızılı takım muhtemelen hücum oyuncusuna yönelip Gomis’in de çaresine bakmayı deneyecek.

Fatih Terim bu bölge içinse ısrarla geçen sezon Porto’dan büyük umutlarla Milan’a transfer olan Andre Silva’yı istiyor. Milan teknik patronu Gattuso’nun da bu sezon için tecrübelenmesi gerektiğini düşündüğü oyuncunun gitmesi için onay verecek olursa, Sarı Kırmızılı takım Silva’yı İstanbul’a getirebilir.

Dikkat çekici fiziği ve son vuruşlarda iyi olması sebebiyle Galatasaray’da iş yapabileceğini düşündüğümüz oyuncunun İtalya Serie A’da sıkıntı yaşamasının tek sebebi orada oynanan futbolun son derece sert olmasıydı. Bunun yanı sıra bir de Milan’ın son 3 sezondur takım olarak istenen seviyeye bir türlü gelememesi ve sürekli inişli çıkışlı performanslar sergilemesi bu işin tuzu biberi oldu.

Milan tarafı da muhtemelen bu bölge için tecrübesi daha fazla olan ve sprint özelliği olan bir oyuncuyu almak istiyor. Galaatasaray’da da şu anda bu tip oyuncuların fazla olmasından dolayı Andre Silva tarzında ön alanda son adamı oynayacak bir oyuncuya ihtiyaç duyuyor. Bu oyuncunun da mutlak bir alternatifi vardır ama Silva konusunda basına yansıyan her haberde Terim’in ısrarcı olduğu söyleniyor.

Stoper pozisyonu içinde çalışmalarını devam ettiren anacak henüz bu bölgeyle ilgili somut bir adım atamayan Galatasaray, Denayer’den gelecek haberi bekliyor, ki Man City’de oyuncuyu bu sezonda kiralama formülüne yanaşmak istemiyor. Oyuncu için değer biçilen rakamın 10 milyon euro civarlarında olması ise Galatasaray’ın en sıkıştığı nokta.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna