Galatasaray Cephesi

Süper Lig de geride bıraktığımız 7 hafta sonunda ligin zirvesinde yer alan Galatasaray, yoluna dolu dizgin devam ediyor.

Avrupa macerasına sezon başı son veren ancak sonrasında takıma yapılan takviyelerle kendini bulan Galatasaray, ligde oynadığı oyunla da ön plana çıkmış durumda.

Maç başlar başlamaz rakibine baskı kuran ve katığı topları devamlı caz sahasına gönderen Galatasaraylı oyuncular bunun karşılığını da şu ana kadar fazlasıyla alıyorlar. Tabii zaman zaman bu baskıdan dolayı oyuncular fiziksel olarak geriye düşüyor, ki bu oldukça normal bir durum. Tudor da bunun farkında olduğu için, bu durumun çözümünü bulmak istiyor.

Takım skor üstünlüğünü yakaladıktan sonra bile kazanmak istiyor ve kazanmak için de oyunu sürekli olarak öne yığıyor. Lig de 7 haftalık dilimde zorluk derecesi yüksek karşılaşmalara milli takım arasından sonra başlayacak olan takımın asıl durumu bu aranın ardından belli olacak.

Hem iç sahada hem de dışarı da ligin güçlü takımlarıyla karşılaşacak olan Galatasaray, bu karşılaşmalardan da hem bu oyunla hem de skor üstünlüğünü alacak bir şekilde ayrılmış olurlarsa, o zaman Sarı Kırmızılı takımın ilk yarı sonuna kadar bu işi rahatlıkla götürebileceğini söyleyebiliriz.

Galatasaray’ın bu başarısının en büyük mimarlarından bir tanesi muhtemelen ön libero pozisyonunda görev yapan Fernando’dur. Basit bir oyun oynayan oyuncu, defanstan aldığı topları devamlı olarak ileriye taşıdığı için, takım da kendini ister istemez yeni bir set oyunun içinde buluyor. Bunun yanı sıra da Ndiaye’nin de enerjisinin hiç düşmemesi ve sürekli top kapıp kendini ön alana atması da Galatasaray için ayrı bir avantaj durumu oluyor.

Arka alanda takım bu işlerle ilgilenirken, ön alanda da Belhanda’nın hem 10 numaralık hem de 8 numaralık yapması, takımın zincirine doğrudan bir etki yapmakla beraber, ileride oynanan oyuncuları da epeyce rahatlatıyor.

Bu şekilde oynayan takımların için en büyük zorluk rakip takımların, geride kapanıp, kaptığı toplarla hızlı kontra atağa çıkmak istemesi olur. Bu durumun tehlike yaratmaması için de çözümler bulan Tudor, sağ kenar ve sol kenarda oynayan oyuncularını, yenen kontra ataklarda içeriye yöneltince bu durumu engellemiş oluyor ama bu durum rakip takımlar tarafından çözüldüğünde ne olur orasını şimdilik bilemiyoruz. Bir de buna ek olarak Galatasaray savunmasını oluşturan oyuncuların skor da üretebilmesi takıma yine katı sağlayan ayrı bir faktör olarak ortaya çıkıyor.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna