Galatasaray, Bu Hafta Oynayacağı Maçın Planını Hazırladı

Galatasaray Igor Tudor yönetiminde iç sahada son oynadığı karşılaşmada, Eren ve Gomis’i çift santrafor oynatarak yeni sistem denemeye karar vermişti, ki bu sistemde Gençlerbirliği karşısında tuttu ve takım bu karşılaşmadan tam 5 gollü bir galibiyetle ayrıldı.

Bu sezona iyi başlayamamış olsa da sonrasında toparlanan ve ortaya iyi işler koyan Galatasaray’ı analiz ettiğimizde ortaya çıkan tablo ligdeki diğer takımların durumuna göre oldukça pozitif. Genelde ilk yarılarda bulduğu gollerle maçları kazanan Sarı Kırmızılı takım, ilk 45 dakikalık dilimde öne geçtiği tüm karşılaşmaları kazanmış ve bütün planını da buna göre yapmış görünüyor.

Bu durumunda tutması Galatasaray’ı muhtemelen ligin geri kalan kısmında beslemeye devam edecek. Bunun yanı sıra öne doğru oynayan takımda ortalama 9 oyuncunun topla 3.bölgede buluşması ve buluşulan toplarında genelde kaleye götürülmesinin oldukça çabuk olması, Galatasaray’ı skor yönünden oldukça rahatlatıyor.

Tudor’da bunun doğru rekasiyonlar verdiğini görünce, rakip kale önündeki aktivasyonu arttırmak için son oynanan Gençlerbirliği karşılaşmasında çift forvete geçerek, rakip savunmaya burada etki altına istedi ve bunu da gerçekleştirdi. Genelde takımlar tek forvetle oynamaya alışkın olduklarından dolayı, savunma oyuncularından bir tanesi arkaya doğru yaslanarak oynuyor ve bu da stoperlerin işini kolaylaştıran bir durum oluyor ancak Tudor’un sistemi biraz daha alışılagelmişin dışında olduğundan dolayı, rakip stoperlerin ezberleri bozulmuş oluyor.

Başakşehir’İn UEFA Avrupa Ligi’nde oynadığı Hoffenheim mücadelesinde, Bundesliga temsilcisinin çift santraforla oynaması, Başakşehir’i oldukça rahatsız etmişti, ki savunmada da takım ciddi hatalar yapmıştı. Rakip takımı analiz eden Hırvat Hoca, muhtemelen bu durumun bilincinde olduğu içinde aynı sistemle sahada olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna